Zisk supermarketů Billa loni v Česku stoupl na 361 milionů korun

Zisk supermarketů Billa loni v Česku stoupl meziročně o šest procent na 361 milionů korun. Tržby řetězce se zvýšily o procento na 21,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

 Ilustrační foto
16.8.2016 16:52   |  

Na konci loňského roku Billa v Česku provozovala 204 prodejen, meziročně o pět víc. Společnost, která patří do první desítky největších obchodníků v České republice, v tuzemsku zaměstnává přibližně 5500 lidí. Supermarkety Billa patří společně s diskontními prodejnami Penny Market do německé obchodní skupiny REWE Group.


Přečtěte si: Nejlepší výsledek mezi řetězci: Lidl zdvojnásobil zisk na 2,6 miliardy


Billa na přelomu letošního a loňského roku dokončila projekt stop&shop se sítí čerpacích stanic Shell. Obchody Billa jsou tak na 43 čerpacích stanic této značky v České republice. Koncept funguje tak, že zatímco obsluha čerpací stanice tankuje, řidič v obchodě nakoupí a vše zaplatí najednou u pokladny.

V Česku je celkem 15 294 obchodů s potravinami a smíšeným zbožím, od roku 2013 jejich počet klesl o čtyři procenta. Nejvíc ubylo malých prodejen. Snížil se i počet supermarketů, za poslední tři roky o 28. Naopak přibylo 19 hypermarketů. Vyplynulo to z posledního průzkumu společnosti Nielsen. Supermarkety a hypermarkety dohromady představují 80 procent celkového obratu sítě obchodů s potravinami a obchodů se smíšeným zbožím. Jde o nejvyšší podíl v rámci střední Evropy.


Čtěte také:

Soud zrušil obří pokutu pro Kaufland, ÚOHS podá kasační stížnost

Majitel Billy a Penny musí zaplatit 24 milionů, nedodržel dohodu s ÚOHS

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web