Poradenskou OVB opustila část dealerů

29.7.2009 9:48   |  

Regionální ředitel firmy OVB Allfinanz Stanislav Dostál (48), jehož síť prodejců tvořila šest procent obratu druhé největší finančně poradenské sítě v Česku, se rozhodl v červnu 2009 vypovědět smlouvu o spolupráci s poradenskou sítí OVB.

Společně s ním odchází ke skupině Fincentrum převážná většina přibližně z osmdesáti jím vedených finančních poradců. Přechod regionálního ředitelství Stanislava Dostála ke skupině Fincentrum patří po předloňském odchodu Radima Lukeše a Petra Borkovce do nově založené společnosti Partners mezi největší události tohoto typu v novodobé historii českého finančního poradenství.

„Rozhodnutí opustit OVB nebylo po osmi letech spolupráce snadné. Dlouhodobé směřování společnosti, nefunkční analytické oddělení, špatná podpora centrály finančním poradcům a v neposlední řadě neschopnost či nechuť řešit kauzy typu Helvag nebo poradců, kteří nepracují pro klienty, ale pro sebe, však zásadně omezovaly možnosti dalšího rozvoje regionálního ředitelství a finančních poradců, které jsem vedl,“ řekl Stanislav Dostál.

O spolupráci se sítí Stanislava Dostála se podle informací E15 ucházely kromě Fincentra také společnosti Partners a Broker Consulting. Provizní podmínky nabízely všichni zhruba stejné. „Vzhledem k výbornému renomé a síle skupiny finančních poradců byl Stanislav Dostál doslova zavalen nabídkami na spolupráci. Zároveň mne těší, že klíčovou roli v rozhodování hrálo silné analytické zázemí, jednotný systém vzdělávání, moderní informační systém,“ uvedl šéf skupiny Fincentrum Petr Stuchlík.

Největší poradenskou sítí v Česku je společnost ZFP Akademie s loňským obratem přes miliardu korun. Následují ji OVB Allfinanz s obratem přes osm set milionů a Partners (přes 600 milionů korun). V první pětici největších sítí pak následují Broker Consulting (450 milionů korun) a Fincentrum (330 milionů korun). Fincentrum působí na českém trhu od roku 2000 a patří Martinu Nejedlému (34) a Petru Stuchlíkovi (32).

Autor: Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Centrální komise, která na ministerstvu dopravy schvaluje všechny důležité projekty, včera projednala nápad na výstavbu železničního tunelu pod Střešovicemi. Iniciativa vzešla ze… více

Komerční prezentace
Mobilní web