Poradenskou OVB opustila část dealerů

29.7.2009 9:48   |  

Regionální ředitel firmy OVB Allfinanz Stanislav Dostál (48), jehož síť prodejců tvořila šest procent obratu druhé největší finančně poradenské sítě v Česku, se rozhodl v červnu 2009 vypovědět smlouvu o spolupráci s poradenskou sítí OVB.

Společně s ním odchází ke skupině Fincentrum převážná většina přibližně z osmdesáti jím vedených finančních poradců. Přechod regionálního ředitelství Stanislava Dostála ke skupině Fincentrum patří po předloňském odchodu Radima Lukeše a Petra Borkovce do nově založené společnosti Partners mezi největší události tohoto typu v novodobé historii českého finančního poradenství.

„Rozhodnutí opustit OVB nebylo po osmi letech spolupráce snadné. Dlouhodobé směřování společnosti, nefunkční analytické oddělení, špatná podpora centrály finančním poradcům a v neposlední řadě neschopnost či nechuť řešit kauzy typu Helvag nebo poradců, kteří nepracují pro klienty, ale pro sebe, však zásadně omezovaly možnosti dalšího rozvoje regionálního ředitelství a finančních poradců, které jsem vedl,“ řekl Stanislav Dostál.

O spolupráci se sítí Stanislava Dostála se podle informací E15 ucházely kromě Fincentra také společnosti Partners a Broker Consulting. Provizní podmínky nabízely všichni zhruba stejné. „Vzhledem k výbornému renomé a síle skupiny finančních poradců byl Stanislav Dostál doslova zavalen nabídkami na spolupráci. Zároveň mne těší, že klíčovou roli v rozhodování hrálo silné analytické zázemí, jednotný systém vzdělávání, moderní informační systém,“ uvedl šéf skupiny Fincentrum Petr Stuchlík.

Největší poradenskou sítí v Česku je společnost ZFP Akademie s loňským obratem přes miliardu korun. Následují ji OVB Allfinanz s obratem přes osm set milionů a Partners (přes 600 milionů korun). V první pětici největších sítí pak následují Broker Consulting (450 milionů korun) a Fincentrum (330 milionů korun). Fincentrum působí na českém trhu od roku 2000 a patří Martinu Nejedlému (34) a Petru Stuchlíkovi (32).

Autor: Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web