ABB ČR loni zvýšila tržby o 3,7 procenta na 14 miliard

Firma ABB ČR, která podniká v oblasti energetiky a automatizace, zvýšila loni tržby o 3,7 procenta na 14 miliard korun. Výši zisku společnost neuvedla. Mateřské mezinárodní skupině ABB Group tržby i čistý zisk loni klesly.

ABB v Brně
3.2.2016 16:19   |  

V dubnu loňského roku ABB v Česku otevřela dvě nové továrny v Brně a Trutnově. Nově vybudované prostory v Brně slouží pro výrobu vzduchem izolovaných rozvaděčů vysokého napětí a přístrojových transformátorů, v Trutnově se pak továrna specializuje na výrobu automatizačních systémů pro rozvodny proudu. Investice v obou městech dohromady činila 50 milionů dolarů (1,3 miliardy korun).

ABB má sídlo ve Švýcarsku. Do Česka společnost přišla začátkem 90. let minulého století a zaměstnává zde přes 3400 lidí. Provozuje sedm výrobních závodů v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci nad Nisou, čtyři výzkumná a vývojová centra a dvě inženýrská centra v Ostravě a Plzni.

Mateřská skupina ABB v loňském roce snížila tržby na 35,5 miliardy dolarů (870 miliard korun) z předloňských 39,8 miliardy dolarů. Čistý zisk firmě klesl o čtvrtinu na 1,93 miliardy dolarů (47,2 miliard korun). ABB Group má kolem 135 tisíc zaměstnanců v téměř 100 zemích světa.


Čtěte také:

Koncern ABB otevírá v Česku další továrny, investoval přes miliardu

Koncern ABB nabere v Brně 400 nových zaměstnanců

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web