Adams končí v Tatře, stihl ještě domluvit miliardovou zakázku | E15.cz

Adams končí v Tatře, stihl ještě domluvit miliardovou zakázku

Adams končí v Tatře, stihl ještě domluvit miliardovou zakázku
Nejnovější vůz kopřivnické automobilky Tatra Phoenix skončil v hodnocení nákladních automobilů roku 2012 na druhém místě. Letošní mezinárodní odbornou soutěž "International Truck of the Year 2012" vyhrál Mercedes-Benz Actros, třetí místo obsadil tahač Scania Euro 6
• 
ZDROJ: Tatra

ČTK
vag

Kopřivnická automobilka Tatra uzavřela nejvýznamnější zakázku posledních let. Má hodnotu 4,5 miliardy korun a týká se dodávek vozů a výrobních zařízení na Blízký východ. Smlouvu dojednával téměř tři roky tým vedený generálním ředitelem Ronaldem Adamsem. Ten v úterý oznámil, že odchází do penze.

Podrobnosti k obřímu kontraktu nelze zatím na přání zákazníka zveřejnit, uvedl mluvčí společnosti Tatra Trucks, které automobilka patří, Andrej Čírtek.

Ronald Adams, který reprezentoval bývalé majitele, už od letošního prodeje Tatry podnik fakticky neřídil. Nyní ohlásil, že ve firmě definitivně končí a k 31. červenci odchází do penze.

„Jeho kompetence (Ronalda Adamse) po změně majitele automobilky od počátku převzali předseda představenstva společnosti Tatra Trucks Petr Rusek a místopředseda představenstva Radek Strouhal,“ vysvětlil Čírtek. Podnik ovládají zbrojař Jaroslav Strnad a společnost Promet Tools Reného Matery. Podrobnosti o majetkových přesunech z letošního dubna v Tatře čtěte zde.

Podle serveru iHned.cz Adams figuroval v automobilce jako generální ředitel jen s ohledem na rozjednaný blízkovýchodní kontrakt, který se nyní podařilo uzavřít.

Phoenix představil šéf Tatry Ronald AdamsPhoenix představil šéf Tatry Ronald AdamsAutor: čtk
Odcházející šéf Tatry Ronald Adams

Američan Adams působil v Tatře v různých funkcích od roku 2001, původně jako zástupce amerických akcionářů v dozorčí radě. Od roku 2006, kdy automobilku čtyři čeští a zahraniční investoři ovládli, byl Adams generálním ředitelem a předsedou představenstva. Kvůli dluhům ale Tatra v březnu skončila v dražbě.

Adams v současné době čelí obžalobě z korupce. Případem se zabývá soud v Brně. Podle obžaloby nabídl Adams na veletrhu IDET v roce 2009 v Brně tehdejšímu náměstkovi ministra obrany Martinu Bartákovi úplatek 20 milionů korun za to, že zajistí armádní zakázku pro firmu Tatra. Americký manažer vinu odmítá, Bartáka prý na veletrhu jen potkal a pozdravil.

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!