Airbus do konce roku nedodá první A320neo, má potíže s dokumenty

Evropský výrobce letecké techniky Airbus nestihne dodat první letoun A320neo do konce letošního roku, jak doposud sliboval. Firma oznámila, že první dodávku uskuteční až „v příštích týdnech“, a to kvůli problémům kolem dokumentace k letadlu.

První let Airbusu A320neo
30.12.2015 17:07   |  

První letoun A320neo měla do konce roku obdržet německá letecká společnost Lufthansa. Ta uvedla, že se dohodla s Airbusem na odkladu dodávky letounu na začátek příštího roku.

Letoun A320neo je modernizovanou verzí modelu A320, má ale nižší spotřebu. První testovací let absolvoval stroj teprve loni v září, Airbus již ale na tento letoun získal více než 4400 zakázek. A320neo soupeří na trhu s letadlem 737 Max amerického konkurenta Boeing.

Odklad dodávky prvního letounu A320neo bude mít podle listu Financial Times na Airbus pouze zanedbatelný finanční dopad. Airbus ve třetím čtvrtletí zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o 12 procent na 921 milionů eur (24,9 miliardy korun).


Čtěte také:

Byznys story: bez pražského výrobce Latecoere by airbusy nelétaly

ekordní zakázka pro Airbus: aerolinky IndiGo objednaly 250 letadel

Airbus A320neo má potíže s motory, hrozí odklad prvního letu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Americké jaderné síly stále používají zastaralé diskety a počítačové systémy ze 70. let. Jejich údržba přitom americké daňové poplatníky vyjde každoročně na zhruba 61 miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web