Akcie PSA prudce stouply, GM prý jedná o koupi podílu

Akcie francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën dnes prudce posílily v reakci na informace zdrojů agentury Reuters, podle kterých vede americká společnost General Motors pokročilé rozhovory o koupi malého podílu v PSA. Transakce má být součástí navrhované strategické aliance těchto dvou podniků.

 Peugeot 107
28.2.2012 15:59   |  

Jeden ze zdrojů upozornil, že koupě podílu by byla „čistě symbolická“ s cílem upevnit případnou alianci. GM by podle zdrojů v případě dohody v PSA pravděpodobně koupila méně než pětiprocentní podíl. Dohoda by podle agentury Reuters mohla být ohlášena během několika příštích dnů.

Automobilka PSA zatím potvrdila pouze to, že vede jednání s nejmenovaným partnerem. Její akcie si dnes připsaly téměř deset procent, později ale o část zisků přišly. Pětiprocentní podíl v PSA má podle současné tržní hodnoty cenu kolem 240 milionů dolarů (zhruba 4,5 miliardy Kč).

Informace o rozhovorech PSA a GM o alianci se v médiích objevily již minulý týden. GM by alianci mohla využít ke snížení provozních nákladů ztrátové evropské divize Opel. PSA by díky ní mohla získat přístup na nové trhy v době, kdy je poptávka po automobilech v Evropě pod tlakem v důsledku dluhové krize.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Cukrářům z Ovocného Světozoru je Praha malá, chystají expanzi po Česku

Cukrářům z Ovocného Světozoru je Praha malá, chystají expanzi po Česku

Na patnáct až dvacet nových provozoven odhadují majitelé Ovocného Světozoru potenciál cukrářské sítě pro franšízovou expanzi do velkých měst tuzemska. Ze strany partnerů si to… více

Komerční prezentace
Mobilní web