Alpiq se chce zbavit své moderní elektrárny v Kladně

E15 exkluzivně Švýcarská energetická společnost Alpiq, která na tuzemském trhu provozuje teplárnu ve Zlíně a uhelnou elektrárnu v Kladně, se stahuje z České republiky. Poté, co oznámila svůj úmysl zbavit se zlínské teplárny, nyní švýcarské vedení firmy serveru E15.cz potvrdilo, že hledá kupce pro elektrárnu v Kladně, jeden z nejmodernějších zdrojů v Česku.

ilustrační foto
13.11.2012 14:26   |  

„Potvrzujeme, že Alpiq momentálně zkoumá možnosti prodeje hnědouhelné elektrárny v Kladně i ve Zlíně,“ sdělil E15.cz zástupce firmy Martin Stutz. České teplárenství je ztártové, opouští ho také německý E-on, informovaly dříve Hospodářské noviny.

Společnost Alpiq odkoupila kladenský komplex čtyř elektrárenských bloků v roce 2002. Uhlí je zde primárním palivem, je tu převáděno moderní technologií na elektřinu a páru.

Za exit Alpiqu z Česka můžou problémy firmy doma. Firma prochází celkovou restrukturalizací, píše švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Společnost omezuje své aktivity také ve Finsku, Itálii a Francii. Firma se chce zbavit dluhů a snížit své zadlužení do roku 2014 o dvě miliardy švýcarských franků. V roce 2011 činil dluh Alpiqu 4,7 miliardy franků.

Autor: Petr Horký

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web