Americký DuPont otevřel v Holešově novou továrnu

14.10.2010 16:31   |  

Americká společnost DuPont otevřela dnes v Holešově na Kroměřížsku novou továrnu – závod na výrobu polyvinyl butyralových fólií, které se používají při výrobě vrstvených bezpečnostních skleněných laminátů například v automobilovém a stavebním průmyslu. Výstavba areálu stála 14 milionů dolarů (268 milionů korun).

„Tato významná investice posiluje aktivity společnosti DuPont ve střední a východní Evropě, zvyšuje potenciál divize Glass Laminating Solutions a klade důraz na udržitelný rozvoj,“ komentoval otevření továrny viceprezident divize DuPont Glass Laminating Solutions Stephen Cox. Zdůraznil, že patentovaná technologie je ohleduplná k životnímu prostředí a výrazně snižuje množství odpadního materiálu, který by se jinak ukládal na skládku nebo se spaloval.

Divize Glass Laminating Solutions má více než 60letou tradici. V České republice DuPont investuje přes 20 let. Nedávno v Praze podnik otevřel Centrum silničních technologií propagující inovativní materiály a poskytující poradenství pro budování pozemních komunikací. „Zároveň jsme v Praze otevřeli designový prostor se záměrem přiblížit naše stavební aplikace architektům,“ doplnila ředitelka společnosti pro Českou republiku Soňa Krausová.

Dnes slavnostně otevíraný areál vyrostl v holešovské části Všetuly, nedaleko průmyslové zóny, kterou již několik let buduje a pro investory připravuje Zlínský kraj. S celkovou rozlohou 360 hektarů se řadí mezi největší rozvojové plochy v zemi.

Firma do Holešova přesunula výrobní linky z pronajatých prostor ve Zlíně. V současné době ve společnosti pracuje 50 zaměstnanců, k tomu šest externistů. V listopadu podnik plánuje rozšíření výroby na obě linky. „Počítáme s tím, že doplníme počet osob ve výrobě o dalších 17 zaměstnanců. U zaměstnanců zaměstnaných přes personální agenturu chceme, aby v budoucnu mohli přejít do kmenového stavu,“ dodal ředitel holešovského závodu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web