Americký DuPont otevřel v Holešově novou továrnu

14.10.2010 16:31   |  

Americká společnost DuPont otevřela dnes v Holešově na Kroměřížsku novou továrnu – závod na výrobu polyvinyl butyralových fólií, které se používají při výrobě vrstvených bezpečnostních skleněných laminátů například v automobilovém a stavebním průmyslu. Výstavba areálu stála 14 milionů dolarů (268 milionů korun).

„Tato významná investice posiluje aktivity společnosti DuPont ve střední a východní Evropě, zvyšuje potenciál divize Glass Laminating Solutions a klade důraz na udržitelný rozvoj,“ komentoval otevření továrny viceprezident divize DuPont Glass Laminating Solutions Stephen Cox. Zdůraznil, že patentovaná technologie je ohleduplná k životnímu prostředí a výrazně snižuje množství odpadního materiálu, který by se jinak ukládal na skládku nebo se spaloval.

Divize Glass Laminating Solutions má více než 60letou tradici. V České republice DuPont investuje přes 20 let. Nedávno v Praze podnik otevřel Centrum silničních technologií propagující inovativní materiály a poskytující poradenství pro budování pozemních komunikací. „Zároveň jsme v Praze otevřeli designový prostor se záměrem přiblížit naše stavební aplikace architektům,“ doplnila ředitelka společnosti pro Českou republiku Soňa Krausová.

Dnes slavnostně otevíraný areál vyrostl v holešovské části Všetuly, nedaleko průmyslové zóny, kterou již několik let buduje a pro investory připravuje Zlínský kraj. S celkovou rozlohou 360 hektarů se řadí mezi největší rozvojové plochy v zemi.

Firma do Holešova přesunula výrobní linky z pronajatých prostor ve Zlíně. V současné době ve společnosti pracuje 50 zaměstnanců, k tomu šest externistů. V listopadu podnik plánuje rozšíření výroby na obě linky. „Počítáme s tím, že doplníme počet osob ve výrobě o dalších 17 zaměstnanců. U zaměstnanců zaměstnaných přes personální agenturu chceme, aby v budoucnu mohli přejít do kmenového stavu,“ dodal ředitel holešovského závodu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web