Americký těžař uhlí Arch Coal požádal o ochranu před věřiteli

Společnost Arch Coal, která je druhým největším těžařem uhlí ve Spojených státech, požádala o ochranu před věřiteli. Týká se to i dceřiných společností v USA. Tento krok má firmě podle dnešního prohlášení usnadnit restrukturalizaci dluhu, na které se dohodla s většinou věřitelů, uvedla agentura Reuters.

 uhlí,
11.1.2016 11:19   |  

Společnost oznámila, že má dostatek kapitálu, aby mohla fungovat i během procesu restrukturalizace. Očekává přitom, že těžit a dodávat produkci zákazníkům bude i nadále bez přerušení. Arch Coal je již čtvrtým těžařem uhlí v USA, který musel požádat o ochranu před věřiteli.

Bankrot se všeobecně očekával, protože firma v prosinci nezaplatila úrok z dluhu v objemu 90 milionů dolarů (2,2 miliardy korun). V listopadu firma uvedla, že ve třetím čtvrtletí hospodařila se ztrátou dvě miliardy dolarů a varovala, že bude mít problém s obsluhou dluhu, který činí 5,1 miliardy dolarů. Restrukturalizace by měla dluh snížit o 4,5 miliardy dolarů.

Obrovský dluh pochází z roku 2011, kdy společnost koupila za 3,4 miliardy dolarů firmu International Coal Group. V této době byly ceny uhlí na vrcholu.

Uhlí pro výrobu elektřiny čelí silné konkurenci levného a relativně čistého zemního plynu. K tomu se přidává pokles poptávky v Číně, který tlačí dolů ceny uhlí používaného pro výrobu oceli. Velcí američtí producenti tak omezují aktivity, snaží se zbavit svých dolů a snižují pracovní sílu.


Čtěte také:

Umouněný šlágr

S uhlím do první ligy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web