Armáda potřebuje opravit tatrovácké podvozky, obrana vypíše zakázku | E15.cz

Armáda potřebuje opravit tatrovácké podvozky, obrana vypíše zakázku

Armáda potřebuje opravit tatrovácké podvozky, obrana vypíše zakázku
16. ledna 2016 • 09:47
Ministerstvo obrany plánuje vypsat rozsáhlou zakázku na opravu podvozků armádních Tater 815. Za jejich kontrolu, běžné opravy a udělání zákonných revizí ministerstvo zaplatí asi 165 milionů korun. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

„Účelem veřejné zakázky je zabezpečení plné funkčnosti a provozuschopnosti podvozků vozidel Tatra T-815 8×8, 6×6, 4×4 bez speciálních nástaveb na základě dílčích objednávek,“ uvádí se v odůvodnění zakázky.

Kromě běžných oprav a zákonných revizí by vítězná společnost měla zajistit i kontroly a potřebná seřízení. Ministerstvo si od zakázky slibuje „zabezpečí obnovení provozní spolehlivosti“ podvozků vozidel Tatra T-815 a dosažení stanovených technických parametrů.

Zakázka je rozdělena do pěti částí podle místa, kde by k opravám mělo docházet, a to nejvíce 50 kilometrů od Brna, Hranic na Moravě, Hradce Králové, Českých Budějovic a Slaného.

Armáda podle dřívějších údajů provozuje asi 2700 Tater T 815. Druhým nejpoužívanějším typem Tatry v armádě je T 810, kterých mají vojáci k dispozici několik set kusů.

Tatra investuje čtvrt miliardy, před dvěma lety přitom byla na mizině

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením