Audi dá do rozvoje přes 600 miliard korun. Investice budou rekordní

Německým automobilkám, které vyrábějí luxusní vozy, se daří. Audi nyní další růst podpoří rekordními investicemi do nových modelů a závodů. Cíl je jasný. Audi chce předběhnout konkurenční BMW.

V roce 2015 chce Audi prodat 1,5 milionu vozů
27.12.2013 18:59   |  

Německý výrobce luxusních automobilů Audi hodlá do roku 2018 investovat zhruba 22 miliard eur (zhruba 604,6 miliardy korun) do nových modelů, závodů a technologií. Plánovaná investice je prý nejvyšší v dějinách automobilky. Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí největšího evropského automobilového koncernu Volkswagen.

Automobilka Audi oznámila, že více než polovina této částky půjde do německých provozoven firmy v Ingolstadtu a v Neckarsulmu. Zhruba 70 procent z celkem plánované investice je určeno na nové modely a technologie.

Boj o světovou jedničku

Audi chce do roku 2020 zvýšit roční prodej na více než dva miliony vozů a rozšířením modelů aut ze současných 49 na 60 předstihnout BMW coby největšího výrobce luxusních automobilů na světě.

Chystaná investice podle agentury Reuters podpoří zahraniční expanzi automobilky. Společnost letos v Mexiku zahájila výstavbu svého prvního závodu na americkém kontinentu. Výrobu zahajuje i v Číně a v budoucnu by ji chtěla mít v Brazílii. Firma přitom plánuje, že příští rok v zahraničí poprvé vyrobí víc aut než v Německu.


O automobilkách čtěte více:

Porsche hlásí nový rekord. Automobilka překonala loňské prodeje již v listopadu

Kolik vydělají automobilky na jednom autě? Některé i statisíce

Vozy Mercedes dotáhl k rekordním prodejům zájem z Turecka a USA


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web