Auto Bild odhalil novou Fabii | E15.cz

Auto Bild odhalil novou Fabii

Auto Bild odhalil novou Fabii
Nová Škoda Fabia
• 
ZDROJ: Repro foto Autobild.de
29. března 2012 • 15:54
Německý časopis Auto Bild zveřejnil na svých internetových stránkách fotografie třetí generace modelu Škoda Fabia. Nový model se má objevit na jaře 2014. Podle fotografie je novinka štíhlejší a prostornější než předchozí modely.

Podle časopisu vychází Fabia z nové variabilní platformy MQB (Modulare Querbaukasten) automobilky Volkswagen, která se má od letošního roku stát základem více než 30 modelů automobilky.

Nový model má větší rozchod kol a více místa. Od modelového roku 2015 nabídne také dieselový tříválec TDI. Cena by měla být od 10 tisíc eur (272 500 korun). Auto Bild odhalil i další novinky, včetně nové Octavie, Roomsteru či Yetiho.

Na nedávném autosalonu v Ženevě Škoda už představila své městské "vozítko" Citigo. To má odstartovat ofenzívu, díky které plánuje mladoboleslavská automobilka dosáhnout v roce 2018 celosvětových prodejů na úrovni 1,5 milionu vozů. Dalším modelem na řadě má být vůz vycházející z konceptu MissionL.

Nejprodávanějším modelem automobilky zůstává Octavia jejíž odbyt loni vzrostl o 10,7 procenta na téměř 390 tisíc vozů. Fabia skončila s 267 tisíci prodanými kusy a růstem o 16,5 procenta druhá. Superb loni poprvé prolomil hranici 100 tisíc prodaných vozů. Odbyt Superbu, vlajkové lodi značky vzrostl o 18,1 procenta na téměř 117 tisíc vozů.

Autor: ČTK, nos
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!