Automobilka BMW v Číně polevila, přesto dál láme rekordy

Německá automobilka BMW v letošním prvním pololetí zvýšila prodej o osm procent na více než 900 tisícvozů, tedy na nový rekord. Firma je největším producentem luxusních automobilů na světě. S rekordním prodejem počítá rovněž v celém letošním roce.

Německá automobilka BMW vyplailaí zaměstnancům za loňský rok rekordní odměnu díky dobrým hospodářským výsledkům. Z těch těží i šéf podniku Norbert Reithofer, kterému loni stoupl plat na téměř 6,2 milionu eur (152 milionů Kč) z předloňských 4,3 milionu eur.
6.7.2012 14:59   |  

V samotném červnu prodej meziročně stoupl pouze o čtyři procenta na zhruba 172 500 vozů. Poptávka v Číně, která je největším trhem automobilky, minulý měsíc polevila. Prodej BMW na čínském trhu v červnu stoupl o 13 procent, zatímco v celém prvním pololetí se zvýšil o téměř 31 procent, napsala agentura Reuters.


Více čtěte:

BMW posílí spolupráci s Toyotou

Další rekordní odměna: šéf BMW vydělal přes 150 milionů korun

Automobilka BMW loni zvýšila zisk o polovinu na nový rekord


Automobilka v březnu oznámila, že hodlá dosáhnout celoročního prodeje přes dva miliony vozů v roce 2016, tedy o čtyři roky dříve, než původně plánovala. Dodala, že si chce nadále udržet náskok před domácími konkurenty Audi a Daimler.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web