Automobilka GM v Austrálii proinvestuje miliardu dolarů | E15.cz

Automobilka GM v Austrálii proinvestuje miliardu dolarů

Automobilka GM v Austrálii proinvestuje miliardu dolarů
Řada vozů Chevrolet Sail, nejprodávanějšího modelu koncernu General Motors an čínském trhu.
• 

ČTK

Americká automobilka General Motors bude investovat do své australské dceřiné firmy Holden v příštích deseti letech miliardu dolarů (18,8 miliardy korun). Setrvání GM v zemi podpoří finančně australská vláda, oznámila to australská premiérka Julia Gillardová.

Federální vláda poskytne automobilce GM 215 milionů australských dolarů (4,1 miliardy korun) a dalších 60 milionů dolarů zajistí vlády států Viktorie a Jižní Austrálie. GM za to slíbila investovat do svých továren v Melbourne a Adelaide a udržet je nejméně do roku 2022. Holden použije vládní subvence k vývoji a výrobě dvou nových vozů pro světový trh.

O GM také čtěte:

GM je zpět na vrcholu, loni měla rekordní zisk

Potvrzeno: Peugeot-Citroen dohodl alianci s GM

GM prý zvažuje uzavření dalších továren Opelu

GM podle Gillardové zvažovala uzavření svých provozů v Austrálii, což by stálo 12 tisíc pracovních míst. „Není to dar. Je to strategická investice, která podpoří naši ekonomiku,“ řekla Gillardová. Automobilka minulý měsíc zrušila v Adelaide 140 míst. Australští průmysloví výrobci ztrácejí kvůli silnému kurzu domácí měny exportní trhy a výrazně se to projevuje zejména na automobilkách. Kromě GM má v zemi výrobní pobočky americký Ford a japonská Toyota, ta ale v lednu oznámila zrušení 350 míst.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!