Automobilka Hyundai prý plánuje jednosedadlový elektromobil

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se rozhodla zahájit vývoj jednosedadlového elektromobilu i skútru s elektrickým pohonem. Informoval o tom dnes list Korea Economic Daily s odvoláním na nejmenovaného představitele podniku. Firma podle listu pracuje rovněž na robotickém zařízení, které by mělo pomáhat v pohybu starším lidem.

ilustrační foto
2.3.2016 11:49   |  

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Obě firmy se však v poslední době potýkají se zpomalením poptávky v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích. Ve Spojených státech navíc získávají zpět ztracené pozice na trhu jejich američtí a japonští rivalové.

Čistý zisk Hyundai loni klesl o 13 procent na 6,42 bilionu wonů (130 miliard korun). Dostal se tak na nejnižší úroveň za posledních pět let. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice, v listopadu 2008 firma oficiálně zahájila sériovou produkci v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.


Čtěte také:

Zisk automobilky Hyundai loni klesl nejníže za pět let. Kvůli Číně

Korejští pracovníci Hyundai Motor do stávky nevstoupí, s firmou se dohodli

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web