Automobilka Hyundai prý plánuje jednosedadlový elektromobil

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se rozhodla zahájit vývoj jednosedadlového elektromobilu i skútru s elektrickým pohonem. Informoval o tom dnes list Korea Economic Daily s odvoláním na nejmenovaného představitele podniku. Firma podle listu pracuje rovněž na robotickém zařízení, které by mělo pomáhat v pohybu starším lidem.

ilustrační foto
2.3.2016 11:49   |  

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Obě firmy se však v poslední době potýkají se zpomalením poptávky v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích. Ve Spojených státech navíc získávají zpět ztracené pozice na trhu jejich američtí a japonští rivalové.

Čistý zisk Hyundai loni klesl o 13 procent na 6,42 bilionu wonů (130 miliard korun). Dostal se tak na nejnižší úroveň za posledních pět let. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice, v listopadu 2008 firma oficiálně zahájila sériovou produkci v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.


Čtěte také:

Zisk automobilky Hyundai loni klesl nejníže za pět let. Kvůli Číně

Korejští pracovníci Hyundai Motor do stávky nevstoupí, s firmou se dohodli

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web