Babišovy Kostelecké uzeniny směřují po letech k zisku

Příběh letitých ztrát Kosteleckých uzenin ze skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše nejspíše letos skončí. Podle šéfa firmy Jana Hanuše dosáhne společnost v letošním roce čistého zisku přes padesát milionů korun.

Kostelecké uzeniny
5.12.2014 6:25   |  

Odhadovaný zisk představuje dvojnásobek oproti odhadům z poloviny roku. Ještě v roce 2011 přitom ztráta firmy dosáhla hrozivých 327 milionů, předloni více než sto milionů.

„V letech 2012 a 2013 byly Kostelecké uzeniny jedna velká restrukturalizace,“ uvedl k výsledkům Hanuš. Ta měla podobu například výrazného snížení počtu výrobků z 900 na 550 či omezení počtu pracovníků. Roli hrála i lepší koordinace činnosti s uzenářskými firmami jako Zedníček či Procházka, které přibyly do Babišova impéria v posledních letech, a vylepšení prodejů masa za lepší ceny než dříve.

Síť s hotdogy se rozšíří
Síť rychlého občerstvení Parky’s se Kosteleckým uzeninám začíná vyplácet. V příštím roce by proto měl počet prodejních míst vzrůst o několik desítek na 150.

„Na výsledku se zhruba ze čtyřiceti procent projevil přínos snižování nákladů a ze šedesáti procent pak lepší obchodní činnost,“ podotkl Hanuš, který stanul v čele v roce 2012. Do skupiny Agrofert přešly Kostelecké uzeniny ještě o šest let dříve, poté se v čele firmy ve snaze zvrátit nepříznivé hospodaření firmy střídal až do Hanušova nástupu jeden generální ředitel za druhým.


Čtěte také:

Babišův Agrofert má zálusk na dorty, krouží kolem Smetanové cukrárny

Kostelecké uzeniny rozšiřují síť stánků s hotdogy do obchodních center

Rekordní akvizice Agrofertu, továrna na čpavek za 8,3 miliardy

Autor: >duk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web