Babišovy pilulky zaútočí na tuzemské lékárny | E15.cz

Babišovy pilulky zaútočí na tuzemské lékárny

Babišovy pilulky zaútočí na tuzemské lékárny
Lékárna
• 
ZDROJ: Euro

Daniel Novák

Investiční fond Hartenberg Capital, který zhodnocuje peníze Andreje Babiše a Jozefa Janova, chystá na tuzemském trhu rozšířit byznys s výživovými doplňky. Slovenský výrobce Imunoglukan, kterého loni ovládli, kvůli tomu v Česku založil novou firmu. Společnost vybuduje vlastní tým medicínských zástupců specializovaných na práci s lékárnami a lékaři.

„Založení specializované dceřiné společnosti Imunoglukan CZ je přirozeným vývojovým krokem reflektujícím zvyšující se nároky vysoce konkurenčního českého trhu,“ řekl deníku E15 investiční manažer Hartenbergu Miroslav Janov.

Imunoglukan hodlá posílit také v domovském Slovensku. Jozef Janov nedávno uvedl, že firma kvůli rostoucímu odbytu hledá místo pro novou výrobu. Do závodu v okolí Bratislavy plánuje investovat několik milionů eur. Společnost zvýšila prodej nejen na slovenském a českém trhu, ale začala vyvážet například také do Vietnamu. „S rozšiřováním výrobních aktivit v České republice v tomto momentu společnost nepočítá,“ dodal manažer fondu Miroslav Janov.

Pro Hartenberg Capital bylo dosud zdravotnictví a zdravý životní styl hlavní doménou. Na jaře firma získala majoritu v předním polském producentovi zdravé výživy Good Food. Na dalších velkých akvizicích prý fond pracuje.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!