Becherovce spadl čistý zisk na polovinu, přestože tržby mírně vzrostly | E15.cz

Becherovce spadl čistý zisk na polovinu, přestože tržby mírně vzrostly

Becherovce spadl čistý zisk na polovinu, přestože tržby mírně vzrostly
12. ledna 2016 • 08:02
Likérka Jan Becher–Karlovarská Becherovka zaznamenala v účetním roce od července 2014 mírný nárůst tržeb o procento na 1,33 miliardy korun.

Čistý zisk ale tradičnímu výrobci klesl zhruba na polovinu – z předloňských 335 milionů na 157,3 milionu. Drtivou většinu zisku, 156 milionů, si jako dividendu ponechá jediný akcionář, francouzský nadnárodní koncern Pernod Ricard.

„Rozdíl ve výsledném zisku v posledních dvou finančních letech je způsoben technickými vlivy, kdy do výsledku finančního roku 2013/2014 byly započítány výnosy z odprodeje investic,“ vysvětlil deníku E15 finanční ředitel firmy Alex Duncanson.

Výsledky Jan BecherVýsledky Jan BecherAutor: E15

Vzhledem k růstu provozního zisku zhruba o čtvrtinu na 204 milionů korun se podle něho jednoznačně ukázalo, že společnost překonala pokles z roku 2012. Tehdy celý obor silně poznamenala metanolová aféra a tržby Karlovarské Becherovky klesly na 1,21 miliardy a čistý zisk na 142 milionů.

Výhled pro současné období firma neuvádí, protože její majitel Pernod Ricard je kotován na francouzské burze a její pravidla společnostem nedovolují vyjadřovat se ke konkrétním plánům.

Autor: duk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!