Beneš: ČEZ ještě letos sníží provozní náklady o 2,2 miliardy

Energetická společnost ČEZ ještě letos zahájí sérii dalších úsporných opatření, které sníží stálé provozní náklady firmy o 2,2 miliardy korun. Firma k redukci nákladů přistupuje i kvůli propadu cen elektřiny.

Daniel Beneš
18.6.2014 13:10   |  

V červnovém vydání firemního časopisu zaměstnanců Skupiny ČEZ to napsal generální ředitel firmy Daniel Beneš. „Tlak na vnitřní úspory se projeví především v rámci sestavování Podnikatelského plánu na roky 2015 až 2019, ke kterému budeme společně s mými kolegy přistupovat velmi zodpovědně,“ uvedl Beneš.

Podle něj se začíná projevovat fakt, že elektřina se ještě nedávno prodávala za 80 EUR/MWh, nyní je na hladině 35 EUR/MWh. „Naše zisky tak klesají a my musíme na tuto situaci aktivně reagovat,“ dodal Beneš.

ČEZ minulý týden oznámil, že v příštích dvou letech plánuje uspořit ve stálých nákladech v průměru 16 procent. Úspory se budou týkat i počtu zaměstnanců. Nejvíc ušetřit má centrála firmy, a to 21 procent.

Vývoj akcií společnosti ČEZ za 5 let:

Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží zhruba 70 procent akcií. Čistý zisk firmy se loni snížil o 12,3 procenta na 35,2 miliardy korun. Skupina ČEZ v Česku zaměstnává zhruba 20 tisíc lidí.

K úsporným opatřením přistoupila většina evropských konkurentů, připomněl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Společnosti E.ON, Verbund, RWE, Vattenfall a Enel vyhlásily úsporné programy v rozsahu kolem miliardy eur v průběhu dvou let a jsou nuceny prodávat aktiva a propouštět.


Čtěte také:

Daniela Beneše z vedení ČEZ zatím nesestřelí

Albánie a Bulharsko zapomenuty, ČEZ znovu spřádá plány na expanzi

ČEZ deset let v zahraničí: vydělané miliardy a problémy na Balkáně


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web