Bernard rozšíří ležácké sklepy, aby mohlo pivo dost dlouho zrát

Pravidelný růst výstavu nutí humpolecký pivovar Bernard do dalšího rozvoje. Podepsal proto smlouvu s výrobcem zařízení pro pivovary, společností Pacovské strojírny. „Cílem je zachování kvality našeho piva a tradiční způsob výroby s dodržováním doby zrání. K tomu musíme mít v ležáckých sklepích dostatečnou kapacitu,“ uvedl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek k důvodům poslední investice.

Pivovar Bernard
26.10.2015 8:24   |  

Firmy spolupracují již delší dobu a například předloni strojírny dodaly do Humpolce 24 kusů ležáckých tanků. K tradičnímu způsobu výroby českého piva patří i oddělené hlavní kvašení a zrání ve sklepích.

Podle Mikuláška tak pivovar jde opačným směrem než mnohé velké firmy ve světě, které se snaží výrobu piva spíše zjednodušovat. Samotná částka dvacet milionů bude směřovat jednak do stavebních prací a za druhé do technologií. „Chceme to stihnout do do jara příštího roku a začátku hlavní sezony,“ podotkl.

Výstav pivovaru Bernard do letošního září dosáhl téměř 230 tisíc hektolitrů. Meziroční nárůst činí patnáct procent

Celý pivní trh v Česku klesl do srpna podle propočtu svazu pivovarů o dvě procenta. Bernard ale hlásí opačný trend. Do září mu stoupl výstav meziročně o 15 procent na téměř 230 tisíc hektolitrů. Do konce roku tak nejspíše překoná loňských rekordních 265 tisíc hektolitrů.

I přes pravidelný nárůst a překročení hranice 200 tisíc hektolitrů za rok, která znamená vyšší spotřební daň, se ale Bernard považuje za menší pivovar. Jeho podíl na trhu totiž činí zhruba jeden a půl procenta.


Čtěte také:

Staropramen přesune distribuci do Letňan, z Radotína jej vyhnaly povodně

Pivovarníci: Kvalitu českého piva ani ceny prodej majitele Prazdroje nezmění

Dušan Kutner Autor: Dušan Kütner redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Ropný byznys sužují nízké ceny ropy. Souhrnný čistý dluh 15 největších severoamerických a evropských ropných firem dosahoval na konci letošního března 383 miliard dolarů, uvedl… více

Komerční prezentace
Mobilní web