Biotechnologická Celgene koupí za 7,2 miliardy dolarů firmu Receptos | E15.cz

Biotechnologická Celgene koupí za 7,2 miliardy dolarů firmu Receptos

Biotechnologická Celgene koupí za 7,2 miliardy dolarů firmu Receptos
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: Faggy Art via Flickr
15. července 2015 • 09:50
Výrobce léků na rakovinu Celgene koupí za 7,2 miliardy dolarů (177,2 miliardy korun) vývojáře léků Receptos. Celgene tak získá napojení na nový, slibný lék na roztroušenou sklerózu a zánětlivé onemocnění střev, na kterém Receptos pracuje.

Celgene za jednu akcii Receptos zaplatí 232 dolarů. Ve srovnání s úterní závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 12 procent.

Příjmy Celgene se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 22 procenta na 2,28 miliardy dolarů. Firma vyrábí mimo jiné léky na zhoubné nádory kostní dřeně Revlimid a Pomalyst a na rakovinu prsu a plic Abraxane. Revlimid se používá mimo jiné také k léčbě vážných případů anémie.

Převzetí firmy Receptos je součástí plánu firmy Celgene na posílení prodeje léků na zánětlivá a imunitní onemocnění. Celgene uvedla na trh svůj první lék v této kategorii v roce 2014, a to lék na lupénku a psoriatickou artritidu Otezla.

Receptos zatím nemá schválený lék

Receptos zatím nemá na trhu schválený lék. Doufá, že schválení k prodeji prvního léku na roztroušenou sklerózu dostane v roce 2018.

Minulý měsíc se Celgene dohodla na investici jedné miliardy dolarů do vývojáře léků June Therapeutic. Firmy plánují vývoj léků na rakovinu a léčbu autoimunitních onemocnění, napsaly agentury AP a Reuters.

PPF koupila podíl v biotechnologické firmě Cytune Pharma

Biotechnologie budoucnosti, nebo řepkové pole?

V Ostravě vzniká biotechnologické centrum za miliardu Kč

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!