BMW svolává do servisů přes milion vozů | E15.cz

BMW svolává do servisů přes milion vozů

BMW svolává do servisů přes milion vozů
BMW
• 
26. března 2012 • 18:46
Německá automobilka BMW svolává po celém světě 1,3 milionu vozů do servisů kvůli možným problémům souvisejícím s kabelem od baterie. Oznámila to firma, která je největším výrobcem luxusních aut na světě.

Opatření se podle agentury DPA týká všech vozů BMW řad 5 a 6 vyrobených v letech 2003 až 2010. „Kryt bateriového kabelu v zavazadlovém prostoru může být ve velmi vzácných případech špatně namontován,“ uvedla automobilka. To může vést k výpadku elektronického systému či nenastartování vozidla a v mimořádných případech dokonce k požáru.

Čtěte také:

Automobilka BMW loni zvýšila zisk o polovinu na nový rekord

Rekordní odměna: šéf BMW vydělal přes 150 milionů korun

Automobilka upozornila, že v souvislosti s tímto problémem nemá zprávy o žádných nehodách či zraněních. Majitelé automobilů, kterých se opatření týká, budou informováni dopisem. Bezplatná oprava v partnerských servisech BMW zabere zhruba půl hodiny.

Automobilka tento měsíc oznámila, že hodlá dosáhnout celoročního prodeje přes dva miliony vozů v roce 2016, tedy o čtyři roky dříve, než původně plánovala. Dodala, že si chce nadále udržet náskok před domácími konkurenty Audi a Daimler.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!