Britská divize RWE propustí pětinu lidí, snaží se dostat do černých čísel

Britská energetická společnost npower, která je součástí německé skupiny RWE, hodlá zrušit zhruba 2500 pracovních míst. To odpovídá více než pětině její celkové pracovní síly. Informoval o tom server Sky News s odvoláním na své zdroje. Plány na propouštění jsou prý součástí snahy RWE o zlepšení finančních výsledků divize.

  Detail podzemního zásobniku RWE
7.3.2016 9:30   |  

Firma RWE na podzim oznámila, že divize npower v Británii od začátku loňského roku ztratila zhruba 200 tisíc zákazníků. Za prvních devět měsíců loňského roku divize vykázala provozní ztrátu 66 milionů eur (1,8 miliardy korun).

V prosinci navíc dostala pokutu 26 milionů liber (zhruba 900 milionů korun), protože zákazníkům účtovala příliš vysoké částky a nereagovala na jejich stížnosti řádným způsobem, napsala agentura Reuters.

RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. Společnost působí rovněž v České republice, kde je největším hráčem na trhu s plynem. Firma v tuzemsku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu koncových zákazníků.


Čtěte také:

RWE nabídla projekty pro soláry na střechách. Zlevnit je mají dotace

RWE zlevní pro příští rok cenu plynu o šest až 13 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Čeští řidiči by už za týden mohli pocítit řádění francouzských odborářů, kteří mohutně protestují proti reformě pracovního práva. Stávky od neděle postupně zasáhly všech osm… více

Komerční prezentace
Mobilní web