Budoucí majitel Prazdroje před fúzí prodává dluhopisy za bilion

Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev dnes zahájila prodej dluhopisů v hodnotě 46 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Informovala o tom agentura Reuters. Získané peníze chce firma InBev využít k financování převzetí konkurenčního pivovaru SABMiller. Je to druhá největší taková emise podnikových dluhopisů v historii.

AB Inbev
13.1.2016 21:12   |  

Prvenství drží americká telekomunikační společnost Verizon, která v roce 2013 prodala dluhopisy za 49 miliard dolarů. Prodejem financovala odkoupení podílu ve společném podniku Verizon Wireless od skupiny Vodafone.

Chystaný prodej dluhopisů Anheuser-Busch InBev ale zřejmě vyvolal rekordní poptávku ze strany investorů. Firma podle Reuters přijala objednávky na nákup papírů v hodnotě 110 miliard dolarů. Podle nejmenovaného bankéře, kterého Reuters citoval, se toto číslo zřejmě již zásadně nezmění. Verizon oproti tomu v rámci své emise evidoval objednávky za 101 miliard dolarů.

InBev loni v listopadu předložil oficiální nabídku na koupi SABMilleru za zhruba 107 miliard dolarů (2,67 bilionu korun). Akvizice, kterou musejí schválit regulátoři, by mohla být jednou z největších fúzí v historii. SABMiller je rovněž vlastníkem Plzeňského Prazdroje.


Čtěte také:

Nový majitel Prazdroje hodlá prodat několik prémiových značek

AB InBev chce prodat značky Peroni a Grolsch a usnadnit fúzi

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web