Budoucí majitel Prazdroje před fúzí prodává dluhopisy za bilion

Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev dnes zahájila prodej dluhopisů v hodnotě 46 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Informovala o tom agentura Reuters. Získané peníze chce firma InBev využít k financování převzetí konkurenčního pivovaru SABMiller. Je to druhá největší taková emise podnikových dluhopisů v historii.

AB Inbev
13.1.2016 21:12   |  

Prvenství drží americká telekomunikační společnost Verizon, která v roce 2013 prodala dluhopisy za 49 miliard dolarů. Prodejem financovala odkoupení podílu ve společném podniku Verizon Wireless od skupiny Vodafone.

Chystaný prodej dluhopisů Anheuser-Busch InBev ale zřejmě vyvolal rekordní poptávku ze strany investorů. Firma podle Reuters přijala objednávky na nákup papírů v hodnotě 110 miliard dolarů. Podle nejmenovaného bankéře, kterého Reuters citoval, se toto číslo zřejmě již zásadně nezmění. Verizon oproti tomu v rámci své emise evidoval objednávky za 101 miliard dolarů.

InBev loni v listopadu předložil oficiální nabídku na koupi SABMilleru za zhruba 107 miliard dolarů (2,67 bilionu korun). Akvizice, kterou musejí schválit regulátoři, by mohla být jednou z největších fúzí v historii. SABMiller je rovněž vlastníkem Plzeňského Prazdroje.


Čtěte také:

Nový majitel Prazdroje hodlá prodat několik prémiových značek

AB InBev chce prodat značky Peroni a Grolsch a usnadnit fúzi

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

ECB: Eurozóna zaostává za svým potenciálem více, než jsme odhadovali

ECB: Eurozóna zaostává za svým potenciálem více, než jsme odhadovali

Nevyužité kapacity v zemích eurozóny jsou možná až dvakrát větší, než se dosud předpokládalo. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). To může… více

Komerční prezentace
Mobilní web