Burza má ocenit akcie Ferrari aspoň na deset miliard eur, říká šéf koncernu

Vstup Ferrari na burzu by mohl ohodnotit výrobce luxusních sportovních aut na nejméně deset miliard eur (271,1 miliardy korun), řekl generální ředitel automobilky Fiat Chrysler (FCA), které Ferrari patří, Sergio Marchionne.

Ilustrační foto
4.7.2015 10:14   |  

FCA se loni rozhodla oddělit divizi Ferrari do samostatného podniku. Podíl deset procent chce umístit na trh prostřednictvím veřejné nabídky akcií a zbytek rozdělit mezi akcionáře FCA.

Centrála nového holdingu Ferrari, jehož akcie by měly být umístěné na burze, by podle Marchionneho měla být v Nizozemsku. Oddělení divize Ferrari je součástí plánu na získání nového kapitálu k financování budoucího růstu sloučené skupiny FCA. Skupina má ambiciózní plán rozvoje, který pro příští roky počítá s investicemi v sumě 48 miliard eur.

FCA původně plánovala vstup Ferrari na burzu v první polovině letošního roku. Minulý měsíc však Marchionne uvedl, že z technických důvodů se nabídka uskuteční až ve čtvrtém čtvrtletí, nejdříve 13. října. Úplné oddělení Ferrari od skupiny by se mělo uskutečnit na počátku příštího roku.


Čtěte také:

O designéra vozů Ferrari mají zájem Indové, s Pininfarinou již spolupracují

Praga chystá návrat na silnice. Její supersport výkonem překoná Ferrari

Nové Ferrari stojí 61 milionů, celá série už je ale vyprodaná

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web