Ceny ropy nutí BP k propouštění, zruší přes čtyři tisíce pracovních míst

Britský ropný gigant BP plánuje v letošním roce po celém světě zrušit nejméně čtyři tisíce pracovních míst v ropné divizi. Firma tak chce snížit náklady divize kvůli nízkým cenám ropy.

Severomořská těžební plošina BP Andrew
12.1.2016 13:13   |  

„Chceme zjednodušit strukturu a snížit náklady, aniž by byla ohrožena bezpečnost. Celosvětově očekáváme, že počet zaměstnanců v divizi průzkumu a těžby bude do konce roku pod 20 tisíc,“ uvedl mluvčí firmy.

BP rovněž plánuje v příštích dvou letech snížit počet zaměstnanců v Severním moři o 600. Většina lidí by měla odejít ještě v letošním roce, uvedla agentura Reuters. Podle svých internetových stránek firma na konci roku 2014 měla ve všech divizích po celém světě 84 500 zaměstnanců.

BP klesl v loňském třetím čtvrtletí zisk na 46 milionů dolarů (1,15 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,29 miliardy dolarů. Důvodem byla levná ropa. Firma již kvůli propadu cen ropy výrazně omezila své investiční plány.

Ceny ropy se v loňském roce propadly o více než 30 procent. V poklesu pokračují i v letošním roce a dnes dopoledne sestoupily poprvé za zhruba 12 let ke 30 dolarům za barel.


Čtěte také:

Ropa klesla na 11leté minimum, navzdory sporům Rijádu s Teheránem

Ceny ropy spadly ke 37 dolarům, jsou nejníže za téměř 11 let

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web