Ceny ropy nutí BP k propouštění, zruší přes čtyři tisíce pracovních míst

Britský ropný gigant BP plánuje v letošním roce po celém světě zrušit nejméně čtyři tisíce pracovních míst v ropné divizi. Firma tak chce snížit náklady divize kvůli nízkým cenám ropy.

Severomořská těžební plošina BP Andrew
12.1.2016 13:13   |  

„Chceme zjednodušit strukturu a snížit náklady, aniž by byla ohrožena bezpečnost. Celosvětově očekáváme, že počet zaměstnanců v divizi průzkumu a těžby bude do konce roku pod 20 tisíc,“ uvedl mluvčí firmy.

BP rovněž plánuje v příštích dvou letech snížit počet zaměstnanců v Severním moři o 600. Většina lidí by měla odejít ještě v letošním roce, uvedla agentura Reuters. Podle svých internetových stránek firma na konci roku 2014 měla ve všech divizích po celém světě 84 500 zaměstnanců.

BP klesl v loňském třetím čtvrtletí zisk na 46 milionů dolarů (1,15 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,29 miliardy dolarů. Důvodem byla levná ropa. Firma již kvůli propadu cen ropy výrazně omezila své investiční plány.

Ceny ropy se v loňském roce propadly o více než 30 procent. V poklesu pokračují i v letošním roce a dnes dopoledne sestoupily poprvé za zhruba 12 let ke 30 dolarům za barel.


Čtěte také:

Ropa klesla na 11leté minimum, navzdory sporům Rijádu s Teheránem

Ceny ropy spadly ke 37 dolarům, jsou nejníže za téměř 11 let

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web