Češi prorazili do internetového obchodu Applu s pouzdry pro iPhone

Tuzemskému výrobci kožených tašek, peněženek a obalů na počítače a tablety Danny P. se podařil husarský kousek v podobě dohody s americkým gigantem Apple. Po půlročním vyjednávání zařadili Američané peněženku s pouzdrem na iPhone 6 Plus/6S Plus do svého internetového obchodu v USA. Po Americe se počítá se zalistováním českých produktů z výrobny u Jihlavy také v evropském e-shopu Applu.

Pouzdro na iPhone Danny P.
8.1.2016 14:30   |  

„Stáváme se tak prvním českým výrobcem, který prodává na e-shopu Applu. Naše výrobky vymýšlí a vyrábí Češi, ze zahraničí pochází některé materiály, jako je kůže či nitě,“ uvedl Daniel Piterák, zakladatel a šéf značky Danny P.

Průnik na náročný trh usnadnil investor Danny P. české vývojářské studio STRV. To je v USA jako doma. Přesto jednání s Applem nebylo jednoduché. „Pro zalistování do e-shopu jsme museli splnit přísné podmínky na kvalitu produktu, skladové zásoby, ale třeba i řadu měření, která zkoumala například propustnost našich peněženek signálem,“ dodal Piterák.

V další fázi se v obchodu Applu mají objevit také peněženky na iPhone 6/6S. Výhledově se počítá rovněž s koženými taškami či obaly na počítače MacBook Air.

Již nyní Danny P. vyváží do Spojených států polovinu své produkce. Exportuje také do Jižní Ameriky, do Jihoafrické republiky nebo do Asie.


Čtěte také:

Apple zpomalí výrobu nových iPhonů o třetinu kvůli slabší poptávce

Třetina Američanů si přeje, aby jim vládl Apple

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web