Česká zbrojovka loni vyrobila rekordní počet zbraní | E15.cz

Česká zbrojovka loni vyrobila rekordní počet zbraní

Česká zbrojovka loni vyrobila rekordní počet zbraní
Česká zbrojovka z Uherského Brodu očekávala, že rok uzavře s rekordními tržbami těsně pod hranicí dvou miliard korun.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK, nos

Tržby České zbrojovky za loňský rok přesáhly dvě miliardy korun.

Česká zbrojovka z Uherského Brodu, výrobce ručních palných zbraní, měla v loňském roce nejvyšší tržby ve své historii. Přesáhly dvě miliardy korun, což je podle předběžných hospodářských výsledků meziročně nárůst o více než 300 milionů korun. V roce 2010 společnost vykázala zisk přes 138 milionů korun.

Pavel Bulant: Český rybník je příliš malý na to, aby uživil všechny domácí zbrojovky

Za loňský rok očekáváme zisk po zdanění okolo 200 milionů korun, uvedl generální ředitel České zbrojovky Lubomír Kovařík. Firma loni vyrobila i rekordní počet zbraní.

„Z pohledu roku 2011 byla Česká zbrojovka velmi úspěšná. Jsem rád, že průběžně probíhají dodávky do Armády České republiky, za zmínku jistě stojí i skutečnost, že naše dceřiná společnost v USA dosáhla historicky nejvyšších tržeb ve výši 28,7 milionů dolarů. Bezesporu jsou úspěchem i dodávky pro ozbrojené složky Thajska nebo pro potřeby Ministerstva vnitra Egypta. Radost mi dělají i dodávky loveckých zbraní pro civilní trh v Ruské federaci nebo v Austrálii,“ poznamenal Kovařík.

Česká armáda dostane
prvních 500 útočných pušek ČZ 805 od České zbrojovky
v polovině července. Původně to mělo být v listopadu.
Do konce roku jich má mít armáda přes 3500. Armáda si
objednala dohromady téměř osm tisíc pušek za 1,1 miliardy
korun. Česká zbrojovka dodá vojákům i 600 samopalů ČZ
Škorpion. Firma slaví 75 let od svého založení.Česká armáda dostane prvních 500 útočných pušek ČZ 805 od České zbrojovky v polovině července. Původně to mělo být v listopadu. Do konce roku jich má mít armáda přes 3500. Armáda si objednala dohromady téměř osm tisíc pušek za 1,1 miliardy korun. Česká zbrojovka dodá vojákům i 600 samopalů ČZ Škorpion. Firma slaví 75 let od svého založení.Autor: čtk

Česká zbrojovka, která patří k největším světovým výrobcům ručních palných zbraní - pistolí, pušek a samopalů, jich loni vyrobila kolem 171 tisíc kusů. Například české armádě začala dodávat nové útočné pušky CZ 805 Bren, které nahrazují jiný její výrobek, letitý samopal vzor 58. Společně s Meoptou Přerov mají do konce roku 2013 dodat armádě téměř 8000 těchto pušek v hodnotě 1,1 miliardy Kč.

Lubomír Kovařík, Česká zbrojovkaLubomír Kovařík, Česká zbrojovkaAutor:

Produkce zbrojovky podle Kovaříka loni směřovala z více než 70 procent do zahraničí. „Z pohledu celkového exportu ČR v oblasti zbraní realizuje Česká zbrojovka celou jednu čtvrtinu,“ přiblížil generální ředitel.

Na březnovém veletrhu v Norimberku hodlá podle Kovaříka předvést inovace stávajících zbraní, například kulovnici řady CZ 550 Predator v kamufláži a v sadě s optikou. „Zásadnější novinky čekají na dokončení až v druhé polovině roku,“ uvedl ředitel.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!