České prodeje osobních aut jsou pod evropským průměrem

Česká republika loni i přes pětinový meziroční růst prodejů zaostávala v počtu registrovaných nových osobních aut na obyvatele. S 2196 prodanými vozy na sto tisíc lidí jí patřilo až 17. místo v Evropě. Průměr celého kontinentu byl 2728 vozů na sto tisíc obyvatel.

Škoda Auto
11.2.2016 17:09   |  

První místo v žebříčku obsadilo Lucembursko s 8455 vozů na sto tisíc obyvatel, před Belgií (4472) a Islandem (4263). V kategorii lehkých užitkových aut patřilo Česku až 22. místo.

„Zatímco v kategorii nových autobusů a nákladních vozidel patří český trh v daném srovnání do první evropské desítky, u osobních a malých užitkových automobilů je počet prvních registrací vztažený na počet obyvatel pod celkovým průměrem zemí EU a EFTA,“ uvedl Antonín Šípek ze Sdružení automobilového průmyslu.

V počtu zaregistrovaných nových autobusů na milion obyvatel patřilo Česku sedmé místo se 128 vozidly. Evropský průměr přitom byl 81 nových autobusů na milion obyvatel. V kategorii nákladních aut tuzemský trh s 1020 vozy na milion obyvatel obsadil čtvrté místo v Evropě.


Čtěte také:

V lednu se v Česku prodalo 17 500 automobilů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tykač by koupí OKD ovládl českou těžbu uhlí, varuje analytik

Tykač by koupí OKD ovládl českou těžbu uhlí, varuje analytik

Zájem finančníka Pavla Tykače o koupení černouhelné OKD dává logiku, shodují se analytici. Upozorňují především na Tykačovy dobré informace z oboru, které má díky své skupině… více

Komerční prezentace
Mobilní web