České strojírny dodaly do KLDR pivovar

Strojírny ZVU Potez z Hradce Králové dodaly do Severní Koreje pivovar. Roční výrobní kapacita zařízení je do 60 tisíc litrů piva. Pivovar bude sloužit ve městě Rason na severu KLDR v průmyslové zóně na hranicích s Čínou a Ruskem. Uvedl to deník Dnes.

 (ilustrační foto)
24.5.2014 10:44   |  

Zástupci Korejců podle obchodního ředitele firmy ZVU POTEZ Martina Kováře oslovili hradeckou firmu přímo s tím, že by měli zájem vyrábět pivo českého typu. „Díky tomu byl pro nás vstup na jejich trh jednodušší. Už sami měli představu, co přesně chtějí a jaký typ piva mají vařit. Náš sládek připravil recepturu a naučil je vařit,“ uvedl.

Sankce proti KLDR prý dodávku ovlivnily jen minimálně. „Kvůli určitým vývozním restrikcím jsme měli problém s mikrobiologickým filtrem, který vůbec nebylo možné do pivovaru dodat. To jsme ale operativně vyřešili,“ uvedl Kovář. Hradecká firma Korejcům dodala i slad, chmel a pivovarské kvasnice na půlroční provoz. Kvůli nestabilní elektrické síti v KLDR byla součástí kontraktu i dodávka elektrocentrály.

ZVU Potez
Strojírny ZVU Potez vyrábějí zařízení pro potravinářský, chemický a energetický průmysl. Předloni měly tržby 650 milionů korun. Loni na podzim strojírny oznámily, že postaví v Etiopii pivovar za půl miliardy korun s roční kapacitou 600 tisíc hektolitrů piva

Čtěte také:

Kohout: Diplomacie by měla mapovat poptávku na zahraničních trzích

České strojírenství čeká na nové impulsy

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web