České strojírny dodaly do KLDR pivovar

Strojírny ZVU Potez z Hradce Králové dodaly do Severní Koreje pivovar. Roční výrobní kapacita zařízení je do 60 tisíc litrů piva. Pivovar bude sloužit ve městě Rason na severu KLDR v průmyslové zóně na hranicích s Čínou a Ruskem. Uvedl to deník Dnes.

 (ilustrační foto)
24.5.2014 10:44   |  

Zástupci Korejců podle obchodního ředitele firmy ZVU POTEZ Martina Kováře oslovili hradeckou firmu přímo s tím, že by měli zájem vyrábět pivo českého typu. „Díky tomu byl pro nás vstup na jejich trh jednodušší. Už sami měli představu, co přesně chtějí a jaký typ piva mají vařit. Náš sládek připravil recepturu a naučil je vařit,“ uvedl.

Sankce proti KLDR prý dodávku ovlivnily jen minimálně. „Kvůli určitým vývozním restrikcím jsme měli problém s mikrobiologickým filtrem, který vůbec nebylo možné do pivovaru dodat. To jsme ale operativně vyřešili,“ uvedl Kovář. Hradecká firma Korejcům dodala i slad, chmel a pivovarské kvasnice na půlroční provoz. Kvůli nestabilní elektrické síti v KLDR byla součástí kontraktu i dodávka elektrocentrály.

ZVU Potez
Strojírny ZVU Potez vyrábějí zařízení pro potravinářský, chemický a energetický průmysl. Předloni měly tržby 650 milionů korun. Loni na podzim strojírny oznámily, že postaví v Etiopii pivovar za půl miliardy korun s roční kapacitou 600 tisíc hektolitrů piva

Čtěte také:

Kohout: Diplomacie by měla mapovat poptávku na zahraničních trzích

České strojírenství čeká na nové impulsy

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web