ČEZ dostal za smlouvu se Sokolovskou uhelnou pokutu 150 milionů | E15.cz

ČEZ dostal za smlouvu se Sokolovskou uhelnou pokutu 150 milionů

ČEZ dostal za smlouvu se Sokolovskou uhelnou pokutu 150 milionů
Sokolovská uhelná
• 
ZDROJ: Sokolovská uhelná
21. listopadu 2015 • 07:46
Energetická společnost ČEZ dostala pokutu 150 milionů korun za smlouvu se Sokolovskou uhelnou (SUAS) na dodávku uhlí pro elektrárnu Tisová. Specializovaný finanční úřad rozhodl, že ČEZ platí SUAS příliš málo a zneužívá svou sílu k cenovému diktátu. Verdikt je pravomocný, firma již pokutu zaplatila. Informuje o tom deník Dnes.

„Rozhodnutí sice respektujeme, ale neztotožňujeme se s ním. Zvažujeme podání správní žaloby,“ řekl deníku mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Sokolovská uhelná chce navíc po ČEZ odškodné, podle listu vysoce přesáhne 100 milionů korun. Spornou smlouvu už řeší také soud v Sokolově.

Sokolovská uhelná již dříve kvůli nerovnému zacházení podala na ČEZ stížnost v Bruselu. Vadilo jí, že ČEZ jí platí za uhlí nejméně ze všech hnědouhelných těžařů. Za vyšší ceny dodávala pro ČEZ skupina Czech Coal finančníka Pavla Tykače i Severočeské doly. Kromě ceny za uhlí ale Sokolovská uhelná kritizovala i nerovný přístup ČEZ.

Kvůli údajně nevýhodné smlouvě SUAS přichází o stamiliony korun. Na začátku léta dokonce kvůli tomu zastavila sponzorování sportu. Jde o desítky až stovky milionů korun, které za poslední roky firma na různé účely v regionu rozdala.

ČEZ přitvrdil boj se Sokolovskou uhelnou. Jde o 700 milionů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!