ČEZ se může utkat s EPH na další frontě, také má zájem o teplárny v Polsku

Elektrárenská skupina ČEZ se zajímá o převzetí polských uhelných elektrárenských bloků a tepláren, které vlastní francouzská společnost EDF. Agentuře Reuters to dnes řekla šéfka polských aktivit společnosti ČEZ Bohdana Horáčková. EDF podle polského tisku plánuje prodej svých polských provozů, jejichž hodnota se odhaduje až na dvě miliardy zlotých (12 miliard korun).

Polská uhelná elektrárna Rybnik
20.1.2016 15:41   |  

„Zajímáme se o aktiva EDF v Polsku,“ uvedla Horáčková. „Zatím nevíme, jak bude jejich prodej vypadat,“ dodala na otázku, zda bude mít ČEZ zájem o teplárny i o produkci elektřiny. Podle zprávy z minulého týdne je nejvážnějším zájemcem o polská aktiva EDF Energetický a průmyslový holding.

EDF má v Polsku pět tepláren, které mají na tamním trhu podíl 15 procent. V jihopolském Rybniku vlastní rovněž elektrárnu o výkonu 1,7 gigawattu, která se na dodávkách elektrické energie v Polsku podílí sedmi procenty.

S prodejem elektrárny může mít EDF podle Reuters problémy, protože většina produkce elektřiny v Polsku je ztrátová. Místní producenti si stěžují na nedostatečnou státní podporu a volají po tom, aby dostávali zaplaceno nejen za dodávky, ale i za udržování rezervních kapacit.


Čtěte také:

Křetínského EP Energy koupila dodavatele většiny tepla pro Budapešť

Křetínského EPH kupuje v Británii druhou elektrárnu, bude na biomasu

Autor: čtk, paj

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web