Čína se loni stala největším trhem s elektromobily, ukázala studie

Prodej elektromobilů v Číně se v loňském roce ztrojnásobil na 188 tisíc vozů. Čína tak vystřídala Spojené státy na pozici největšího trhu s elektromobily na světě. Vyplývá to ze studie německého institutu Center of Automotive Management (CAM).

Elektromobil
27.1.2016 10:25   |  

Ve Spojených státech se loni podle studie prodej elektromobilů snížil o tři procenta na 115 tisíc vozů. Třetí místo obsadila Británie, kde se prodalo 28 tisíc elektromobilů. Za ní následovaly Francie, Norsko a Německo, napsala agentura DPA.

Podle autora studie Stefana Bratzela stojí za silným růstem prodeje v Číně státní podpora elektromobilů. Čínský ministr financí Lou Ťi-wej nicméně tento týden uvedl, že Čína postupně zruší veškeré subvence na automobily s alternativním pohonem.

Upozornil rovněž, že ministerstvo začalo vyšetřovat podvody v tomto odvětví poté, co média informovala o případech falšování statistik. „Falšování a podvody s cílem získat subvence nejenže porušují zákon a finanční předpisy, ale také ničí tržní prostředí,“ prohlásil ministr.

Zakladatel amerického výrobce elektromobilů Tesla Motors Elon Musk tento týden upozornil, že na sektor automobilů s elektrickým pohonem bude mít negativní vliv propad cen ropy. Dodal nicméně, že společnost Tesla by zhruba za tři roky mohla začít vyrábět elektromobily také v Číně.


Čtěte také:

Čína sází na elektromobily, mají napomoci snížit znečištění ovzduší

Čínská automobilová kopírka jede znovu naplno

Závislost na Číně roste, evropské automobilky tam prodaly čtvrtinu produkce

Čínské technologické firmy objevují automobilový průmysl

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web