ČKD dodá Unipetrolu zařízení pro chemičku za 900 milionů korun | E15.cz

ČKD dodá Unipetrolu zařízení pro chemičku za 900 milionů korun

ČKD dodá Unipetrolu zařízení pro chemičku za 900 milionů korun
Litvínovský Unipetrol
• 
ZDROJ: Unipetrol

ČTK

Strojírenská firma ČKD Praha DIZ dodá petrochemickému holdingu Unipetrol zařízení za 900 milionů korun. Technologie určené pro novou jednotku na výrobu polyetylenu v Litvínově mají být v provozu od roku 2018. V srpnu v litvínovské chemičce hořelo po výbuchu v propylenové jednotce, podle frimy ale dodávka s požárem nesouvisí.

„Jedná se o projektování, montáž a zprovoznění systému přívodu etylenu, chladicí jednotky, kompresorové stanice a zařízení silnoproudé elektrotechniky zahrnující rozvodnu, transformátory, měniče atd. Dodávat budeme též potrubní systémy a systémy řízení,“ popsal rozsah dodávky výkonný ředitel ČKD Praha DIZ Martin Frelich.

Projekční práce budou podle firmy hotovy do června příštího roku a finální montáž bude dokončena asi v květnu 2017. S uvedením nové jednotky do provozu se počítá v lednu 2018. Litvínovský závod Unipetrolu zasáhl v polovině srpna rozsáhlý požár, kterému předcházel výbuch. Oheň poškodil propylenovou jednotku a omezil provoz chemičky. Firma zatím nezná výši škod, požár vyšetřují policisté a hasiči.

ČKD Praha DIZ je nejvýznamnější společností strojírenské skupiny ČKD Group. Zaměřuje se na dodávky technologických investičních celků v segmentech plyn a ropa, energetika, infrastruktura a ekologie. Zaměstnává zhruba 350 lidí. Loni podle předběžných výsledků utržila 4,8 miliardy korun. Unipetrol je vedoucí skupinou v oblasti zpracování ropy a petrochemie v Česku a jedním z hlavních hráčů ve střední a východní Evropě. Letos v prvním pololetí vykázal čistý zisk 5,27 miliardy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!