Deutsche Bahn žalují Moravia Steel. Chtějí miliardy za koleje

aktualizováno Německá železniční společnost Deutsche Bahn požaduje kvůli kartelu odškodné 550 milionů eur (téměř 14 miliard korun) od několika dodavatelů kolejí, včetně firmy miliardáře Chrenka - Moravia Steel.

 Rychlovlak ICE na trati
20.12.2012 17:12   |  

Žaloba Deutsch Bahn je kromě Moravia Steel namířena rovněž proti německým firmám ThyssenKrupp a Vossloh a bývalému majiteli jedné z divizí společnosti Vossloh.

Německý regulační úřad v červenci vyměřil čtyřem výrobcům a dodavatelům železničních kolejí pokutu 124,5 milionu eur (přes tři miliardy korun) za kartelovou dohodu o cenách a zakázkách. Pokuta se týkala firem ThyssenKrupp, Vossloh a dvou divizí rakouské společnosti Voestalpine. Úřad uvedl, že kvůli tomuto kartelu vyšetřuje i další podniky.

Deutsche Bahn tehdy upozornila, že bude kvůli kartelu požadovat odškodné ve výši minimálně 100 milionů eur. Firma dnes uvedla, že se snažila s účastníky kartelu dohodnout mimosoudně, ale někteří z nich rozhovory přerušili. „Nevidíme jinou možnost, než uskutečnit právní kroky,“ dodala.

Mluvčí Moravia Steel Lucie Drahošová k informacím o žalobě uvedla, že se na společnost německé dráhy s žádným požadavkem o náhradu škody neobrátily. Společnost Moravia Steel se o žalobě německých státních drah, podle vyjádžení mluvčí, dozvěděla ze zahraničního tisku. „Společnost Moravia Steel nebyla v souvislosti s kartelovými dohodami šetřena antimonopolním úřadem a nebyla jí uložena žádná pokuta. Rovněž německé státní dráhy Deutsche Bahn se neobrátily na společnost Moravia Steel s žádným požadavkem o náhradu škody a společnosti Moravia Steel také nebyla doručena žaloba, o které se zahraniční tisk zmiňuje,“ uvedla Drahošová. Dodala, že firma celou záležitost s podáním žaloby bezodkladně prověří.


Také čtěte:

Stížnosti zákazníků? Menší prémie. Manažeři Deutsche Bahn mají o motivaci postaráno

Američané prodali svůj podíl v Třineckých železárnách Chrenkovi

Chrenek dal Fischerovi na kampaň devět milionů


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web