Distributoři elektřiny mění taktiku prodeje

16.3.2010 7:11   |  

Velcí distributoři elektřiny mění pod tlakem konkurence způsoby prodeje. Zatímco dosud většinou nabízeli jednotné tarify, do značné míry ovlivněné cenovým rozhodnutím Energetického regulačního úřadu, nyní přicházejí s různými slevovými akcemi.

Obchodní nabídky energetických společností se tak brzy budou měnit v podobných intervalech jako třeba tarify pro připojení mobilních telefonů. Spotřebitelská sdružení přitom právě mobilní operátory kritizují, že se zákazníci v jejich tarifech špatně orientují.

Na nový prodejní model přechází jako první společnost E. ON, operující na jihu Čech a Moravy. Od dubna nabízí zákazníkům snížení ceny až o deset procent s garancí na jeden rok. Podmínkou ovšem je, že se upíší na dva roky. „V době těžko předvídatelného vývoje ceny elektřiny na trhu chceme našim zákazníkům nabídnout možnost zajistit si pevnou cenu, navíc ještě momentálně sníženou, na dvouleté období,“ uvedl předseda představenstva E. ON Energie Michal Šafář. „V podobných nabídkách hodláme pokračovat,“ dodal.

E. ON čelí na jihu země ostré konkurenci alternativních prodejců elektřiny, kteří firmu připravili o desítky tisíc klientů. Z trojice tuzemských velkých hráčů je totiž v řadě tarifů nejdražší.

Podobnou akci rozjela už na začátku roku Pražská energetika. Ta zákazníkům nabízí zafixování cen elektřiny na dva roky, tedy až do konce roku 2011, a jako prémii jim navíc nebude počítat poplatek za odběrné místo. „Zda budeme v akci pokračovat, ještě není rozhodnuto,“ uvedl mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec.

Podle mluvčí energetické společnosti ČEZ je nabídka E. ON podobná měsíčním tarifům, které ČEZ nabízí už několik let.

Autor: Robert Zelenka

Komentáře

Čtěte také

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Ropný byznys sužují nízké ceny ropy. Souhrnný čistý dluh 15 největších severoamerických a evropských ropných firem dosahoval na konci letošního března 383 miliard dolarů, uvedl… více

Komerční prezentace
Mobilní web