Do čela česko-ruského Alvelu míří Vladimír Plašil | E15.cz

Do čela česko-ruského Alvelu míří Vladimír Plašil

Do čela česko-ruského Alvelu míří Vladimír Plašil
23. ledna 2012 • 08:01
Předsedou představenstva nového česko-ruského podniku Alvel, který bude nabízet služby v oblasti využívání jaderného paliva, se stane spolumajitel brněnské společnosti Alta Vladimír Plašil.

Právě Alta tento společný podnik vytvořila s ruským výrobcem paliva – firmou Tvel ze skupiny Rosatom, jež usiluje o stamiliardovou zakázku na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Výkonným šéfem Alvelu bude dosavadní manažer Alty Josef Běláč. Deníku E15 tyto informace potvrdil sám Vladimír Plašil.

Společnost Alvel se sídlem v Brně je od minulého týdne zapsána v českém obchodním rejstříku. Dalšími členy představenstva jsou kromě Plašila Iryna Mečířová a Vladimir Zajcev.

Češi dohodli s Rusy byznys v jaderném palivu

Zakládací listiny Alvelu podepsali loni nejvyšší šéfové Tvelu a Alty v Praze během návštěvy ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Alta má ve společné firmě 51 procent, což je podle dřívějších vyjádření zástupců ruského Tvelu důležité i proto, že Alvel má být evropským podnikem.

Kromě Česka vidí nová česko-ruská společnost příležitosti i na Slovensku či Maďarsku – tedy v zemích, které zvyšují výkon svých elektráren. Tvel má do budoucna zájem i o dodávky paliva do reaktorů neruského typu v západní Evropě.

Autor: žiž
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením