Egypt bude mít první jadernou elektrárnu, stavět budou Rusové

Egypt začne stavět svou první jadernou elektrárnu pravděpodobně v roce 2018. Podle agentury Interfax to dnes řekl ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Egypt se na výstavbě elektrárny na severu země dohodl loni v listopadu s Ruskem a celý projekt by měl být dokončen v roce 2022.

ilustrační foto
2.2.2016 19:23   |  

První jaderná elektrárna v Egyptě má stát v přímořské oblasti ad-Dabá. Egypt tam plánoval výstavbu takového zařízení již na začátku 80. let za vlády tehdejšího prezidenta Husního Mubaraka, po jaderné havárii v Černobylu v roce 1986 byl ale egyptský projekt přerušen.

Podle ruské jaderné společnosti Rosatom má mít elektrárna čtyři bloky, každý s výkonem 1200 megawattů. Předběžná dohoda o výstavbě byla podepsána loni v únoru během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Egyptě. Rusko také Egyptu poskytne na výstavbu projektu úvěr.


Čtěte také:

U stavby první jaderné elektrárny v Emirátech bude česká firma

USA udělily licenci jaderné elektrárně, která se stavěla přes 40 let

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Igor Záruba: Brexit jako poslední šance

Igor Záruba: Brexit jako poslední šance

Je to souhra náhod, že se v průběhu týdne Britové rozhodnou opustit Evropskou unii, ta se sejde k summitu „o ničem“ a média si připomínají 130. výročí narození zakladatele… více

Komerční prezentace
Mobilní web