Emisní aféra se Volkswagenu v Česku nedotkla, dovozce zdvojnásobil zisk | E15.cz

Emisní aféra se Volkswagenu v Česku nedotkla, dovozce zdvojnásobil zisk

Emisní aféra se Volkswagenu v Česku nedotkla, dovozce zdvojnásobil zisk
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Dovozce vozů koncernu VW do Česka, Porsche Česká republika, loni zvýšil zisk před zdaněním o 89,5 procenta na 731,5 milionu korun. Tržby vzrostly o 46 procent na rekordních 25,2 miliardy korun. Uvedl to dnes na twitteru generální ředitel firmy Vratislav Strašil.

Prodej aut se zvýšil o 35 procent na 47 443 vozů. Registrace osobních vozidel Volkswagen vzrostly o 30 procent na 23 754 vozů, prodej užitkových aut VW se zvýšil o čtvrtinu na 5031 kusů. Prémiová značka Audi zvýšila prodej o 28 procent na rekordních 5019 vozů a Seat vzrostl o desetinu na 6759 aut. Na výsledcích se tak neprojevila aféra VW s dieselovými motory, které jsou schopné obcházet homologační měření.

Loni importér dodal na trh celkem 20 nových modelů. Letos přijdou na český trh mimo jiné nové modely VW Tiguan, Audi A4 Allroad, Q2, Q5, A5 nebo nové SUV Seat, které se má vyrábět u Škody v Kvasinách.

Porsche Česká republika se sídlem v Praze je největší společnost pro dovoz automobilů do Česka. Náleží do největší evropské obchodní skupiny v oblasti automobilů Porsche Holding Salzburg. Ta působí ve více než 20 zemích Evropy a také v Číně a Jižní Americe. Loni skupina zvýšila prodej o 6,5 procenta na 664 tisíc vozů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!