Emisní skandál Audi nepoškodil, značka loni prodala rekordní počet aut

Německý výrobce luxusních vozů Audi loni prodal více než 1,8 milionu vozů, což je rekord. Ve srovnání s předchozím rokem prodej stoupl o 3,5 procenta, hlavně díky vysokému růstu ve Spojených státech. Uvedl to německý list Wirtschaftswoche. Audi je součástí německé automobilové skupiny Volkswagen.

 Showroom Audi v Pekingu (ilustrační foto)
6.1.2016 16:14   |  

Ve Spojených státech, které jsou druhým největším automobilovým trhem světa, odbyt vozů Audi stoupl o 11 procent na 202 tisíc. Prodej rostl navzdory skandálu kolem měření emisí naftových vozů Volkswagen, který se dotkl i některých modelů Audi s naftovým motorem. Mluvčí Audi čísla potvrdila a podle agentury Reuters dodala, že firma zveřejní oficiální údaje o prodeji v pátek. V roce 2014 se prodej vozů Audi zvýšil o 10,5 procenta.

Cílem automobilky Audi i jejího německého konkurenta Mercedes-Benz je stát se ještě v tomto desetiletí jedničkou na světovém trhu s luxusními vozy. Tou je v současnosti BMW. Za loňský rok se to však Audi nepodařilo. Podle posledních dostupných údajů automobilka BMW do konce listopadu prodala 2,03 milionu vozů, tedy více než Audi za celý rok. Mercedes pak od ledna do listopadu prodal 1,69 milionu vozů.


Čtěte také:

Skandál s emisemi neodradí Audi od investice do maďarské továrny

Vozů Audi se prodává skoro o sedm procent více než před rokem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web