Evropané kupují auta ve velkém, prodeje v únoru poskočily o 14 procent

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně zvýšil zhruba o 14 procent na 1,06 milionu. Tempo jeho růstu tak prudce zrychlilo z lednových šesti procent. Vyplývá to z dnešních údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Továrna Volkswagenu
16.3.2016 8:37   |  

Největší evropská automobilka Volkswagen zvýšila prodej v zemích Evropské unie o osm procent po lednovém nárůstu o 0,8 procenta. Její tržní podíl ale klesl na 23,9 procenta z 25,3 procenta před rokem. Volkswagen se potýká s rozsáhlým skandálem kolem manipulace testů emisí u naftových vozů.

Součástí Volkswagenu je i mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Té únorový odbyt v EU meziročně stoupl o více než 15 procent na 47 375 vozů. Její tržní podíl se tak nepatrně zvýšil na 4,5 procenta z 4,4 procenta před rokem. Celkový prodej nových osobních automobilů v EU roste již 30 měsíců za sebou. Za první dva měsíce letošního roku se ve srovnání se stejným obdobím loni zvýšil o deset procent na 2,1 milionu vozů.

Údaje českého Svazu dovozců automobilů ze začátku února ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v prvních dvou měsících letošního roku meziročně vzrostl o 15 procent na 36 799 vozů.


Čtěte také:

Rusko podpoří automobilový průmysl 50 miliardami rublů

Automobilový sektor táhne český průmysl, ten zrychlil růst na 5,7 procenta

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií E15 exkluzivně

Valná hromada slovinského výrobce minerálek Radenska schválila návrh majoritního vlastníka, nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko, na vytěsnění posledních minoritních akcionářů… více

Komerční prezentace
Mobilní web