Faurecia přesune z Lipska do Česka 300 pracovních míst

E15 exkluzivně Globální výrobce autodílů Faurecia přesune výrobu ze svého německého závodu v Lipsku do České republiky. Do Česka z Německa odchází výroba sedadel pro vozy BMW. V závodu v Lipsku pracovalo 300 lidí.

Ilustrační foto
10.10.2012 17:24   |  

Důvodem přesunu je to, že Faurecia musí uvolnit místo automobilce BMW, na jejímž pozemku dosud vyrábí. „Přesun do Česka byl vyhodnocen jako ekonomicky nejvýhodnější řešení,“ uvádí se v tiskové zprávě, kterou má E15.cz k dispozici.

Český závod bude dodávat sedačky pro BMW do továren v Lipsku a Regensburgu. Kam do Česka Faurecia výrobu přesune firma nesdělila. Má však jít o závod, který se právě staví.

Faurecia je šestý největší výrobce autodílů na světě. V loňském roce dosáhla obratu 16,2 miliardy eur a zaměstnávala 84 tisíc lidí ve 33 zemích a v 270 závodech. Sídlo firmy je ve Francii. V Česku má závody v Písku, Mladé Boleslavi a Bakově nad Jizerou.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web