Faurecia přesune z Lipska do Česka 300 pracovních míst

E15 exkluzivně Globální výrobce autodílů Faurecia přesune výrobu ze svého německého závodu v Lipsku do České republiky. Do Česka z Německa odchází výroba sedadel pro vozy BMW. V závodu v Lipsku pracovalo 300 lidí.

Ilustrační foto
10.10.2012 17:24   |  

Důvodem přesunu je to, že Faurecia musí uvolnit místo automobilce BMW, na jejímž pozemku dosud vyrábí. „Přesun do Česka byl vyhodnocen jako ekonomicky nejvýhodnější řešení,“ uvádí se v tiskové zprávě, kterou má E15.cz k dispozici.

Český závod bude dodávat sedačky pro BMW do továren v Lipsku a Regensburgu. Kam do Česka Faurecia výrobu přesune firma nesdělila. Má však jít o závod, který se právě staví.

Faurecia je šestý největší výrobce autodílů na světě. V loňském roce dosáhla obratu 16,2 miliardy eur a zaměstnávala 84 tisíc lidí ve 33 zemích a v 270 závodech. Sídlo firmy je ve Francii. V Česku má závody v Písku, Mladé Boleslavi a Bakově nad Jizerou.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Zmatek po britském referendu, ve kterém se voliči minulý čtvrtek vyslovili pro odchod země z Evropské unie, připomíná kolaps Sovětského svazu v roce 1991, soudí podle agentury… více

Komerční prezentace
Mobilní web