Fiat Chrysler prý čelí žalobě za nadhodnocení prodejů, akcie prudce klesly

Obchodování s akciemi italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na milánské burze dnes bylo pozastaveno poté, co se jejich cena propadla o osm procent. Za poklesem stála zpráva serveru Automotive News, podle které firma čelí žalobě kvůli nadhodnocování údajů o prodeji ve Spojených státech.

Model Dodge Ram z koncernu Fiat Chrysler
14.1.2016 11:54   |  

Dva prodejci automobilů z Chicaga podle serveru tvrdí, že firma prodejcům nabízela peníze, pokud budou její neprodané automobily vykazovat jako prodané. Automobilka tak podle žaloby uměle zvyšovala měsíční údaje o svém prodeji v USA. Mluvčí podniku se k žalobě odmítl vyjádřit, píše agentura Reuters.

„Tato zpráva přichází ve velmi špatné době,“ upozornila italská makléřská společnost Mediobanca Securities s odkazem na emisní skandál německé automobilky Volkswagen. „Akcie automobilových firem investory znervózňují,“ dodala.

Automobilová skupina FCA vznikla předloni spojením italské automobilky Fiat s americkým partnerem Chrysler. FCA je sedmým největším výrobcem automobilů na světě.

Vývoj akcií Fiat Chrysler:


Čtěte také:

Fiat Chrysler svolává 900 tisíc aut. Kvůli vadným brzdám a airbagům

Fiat Chrysler čelí žalobě kvůli chybným údajům o spotřebě

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web