Fiat Chrysler zamíří na newyorskou burzu v říjnu

Nová automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles (FCA) hodlá uvést své akcie na newyorskou burzu 13. října. Automobilka do konce října rozhodne o možném navýšení kapitálu, uvedl šéf firmy Sergio Marchionne.

 Fiat
31.8.2014 15:50   |  

Většina akcionářů italské automobilky Fiat začátkem srpna schválila spojení s americkým partnerem Chrysler, o fúzi však ještě není definitivně rozhodnuto.

Investoři, kteří se spojením nesouhlasí, totiž mohou žádat o odkoupení svých akcií. Fiat upozornil, že pokud nároky těchto investorů přesáhnou 500 milionů eur (zhruba 14 miliard korun), bude fúze zrušena.

V pátek Fiat nicméně uvedl, že takovouto situaci nepředpokládá a že počítá s plánovaným dokončením fůze zhruba v polovině října. Konečné údaje o požadavcích investorů nesouhlasících s fúzí hodlá automobilka zveřejnit ve čtvrtek.

Sedmá největší automobilka na světě

Fiat získal nad Chryslerem plnou kontrolu již začátkem letošního roku. Sloučená skupina FCA by byla sedmým největším výrobcem automobilů na světě. FCA bude mít právní sídlo v Nizozemsku a daňové sídlo v Británii.


Čtěte také:

Rodí se automobilka a hned sedmá největší na světě

Vznikla světová automobilová sedmička. Fiat schválil spojení s Chryslerem

Italové ovládli Chrysler, ale potvrdit pozici světové sedmičky jim dá práci

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web