Fond Mid europa smí převzít Walmark, rozhodl Brusel

Evropská komise schválila dohodu, která poskytne investičnímu fondu Mid Europa plnou kontrolu nad českou společností Walmark vyrábějící potravinové doplňky a vitaminy. Komise oznámila, že transakce nevyvolává žádné obavy ohledně dopadů na hospodářskou soutěž.

Léky, ilustrační foto
12.2.2016 13:44   |  

Fond Mid Europa již v roce 2012 získal ve firmě Walmark poloviční podíl. V loňském roce se dohodl na koupi zbývajících akcií od zakladatelů firmy, rodiny Walachových.

Walmark se zabývá výrobou a distribucí vitaminů, minerálů a doplňků stravy. Jedničkou je na českém, slovenském, rumunském, bulharském a maďarském trhu, silné postavení si udržuje také v Polsku a třech pobaltských zemích. K nejznámějším výrobkům patří přípravky Proenzi, Urinal, Spektrum nebo dětské vitaminy Marťánci. Skupina zaměstnává zhruba 800 lidí.

Loni Walmark koupil majoritní podíl ve společnosti Valosun, která je v Česku jedničkou na trhu probiotik. Předloni koupil od polské společnosti Novascon Pharmaceuticals řadu jejích přípravků Sinulan proti nachlazení a dýchacím potížím.


Čtěte také:

Bratři Walachové prodali Walmark, plně ho ovládl fond Mid Europa

Walmark koupil polské přípravky Sinulan, jde o největší akvizici firmy

Walmark koupil českou jedničku na trhu probiotik Valosun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web