Fond Mid europa smí převzít Walmark, rozhodl Brusel

Evropská komise schválila dohodu, která poskytne investičnímu fondu Mid Europa plnou kontrolu nad českou společností Walmark vyrábějící potravinové doplňky a vitaminy. Komise oznámila, že transakce nevyvolává žádné obavy ohledně dopadů na hospodářskou soutěž.

Léky, ilustrační foto
12.2.2016 13:44   |  

Fond Mid Europa již v roce 2012 získal ve firmě Walmark poloviční podíl. V loňském roce se dohodl na koupi zbývajících akcií od zakladatelů firmy, rodiny Walachových.

Walmark se zabývá výrobou a distribucí vitaminů, minerálů a doplňků stravy. Jedničkou je na českém, slovenském, rumunském, bulharském a maďarském trhu, silné postavení si udržuje také v Polsku a třech pobaltských zemích. K nejznámějším výrobkům patří přípravky Proenzi, Urinal, Spektrum nebo dětské vitaminy Marťánci. Skupina zaměstnává zhruba 800 lidí.

Loni Walmark koupil majoritní podíl ve společnosti Valosun, která je v Česku jedničkou na trhu probiotik. Předloni koupil od polské společnosti Novascon Pharmaceuticals řadu jejích přípravků Sinulan proti nachlazení a dýchacím potížím.


Čtěte také:

Bratři Walachové prodali Walmark, plně ho ovládl fond Mid Europa

Walmark koupil polské přípravky Sinulan, jde o největší akvizici firmy

Walmark koupil českou jedničku na trhu probiotik Valosun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web