Fond Mid europa smí převzít Walmark, rozhodl Brusel

Evropská komise schválila dohodu, která poskytne investičnímu fondu Mid Europa plnou kontrolu nad českou společností Walmark vyrábějící potravinové doplňky a vitaminy. Komise oznámila, že transakce nevyvolává žádné obavy ohledně dopadů na hospodářskou soutěž.

Léky, ilustrační foto
12.2.2016 13:44   |  

Fond Mid Europa již v roce 2012 získal ve firmě Walmark poloviční podíl. V loňském roce se dohodl na koupi zbývajících akcií od zakladatelů firmy, rodiny Walachových.

Walmark se zabývá výrobou a distribucí vitaminů, minerálů a doplňků stravy. Jedničkou je na českém, slovenském, rumunském, bulharském a maďarském trhu, silné postavení si udržuje také v Polsku a třech pobaltských zemích. K nejznámějším výrobkům patří přípravky Proenzi, Urinal, Spektrum nebo dětské vitaminy Marťánci. Skupina zaměstnává zhruba 800 lidí.

Loni Walmark koupil majoritní podíl ve společnosti Valosun, která je v Česku jedničkou na trhu probiotik. Předloni koupil od polské společnosti Novascon Pharmaceuticals řadu jejích přípravků Sinulan proti nachlazení a dýchacím potížím.


Čtěte také:

Bratři Walachové prodali Walmark, plně ho ovládl fond Mid Europa

Walmark koupil polské přípravky Sinulan, jde o největší akvizici firmy

Walmark koupil českou jedničku na trhu probiotik Valosun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy… více

Komerční prezentace
Mobilní web