Ford sází na výnosná užitková auta, postaví novou továrnu v Mexiku

Americká automobilka Ford Motor plánuje postavit nový montážní závod v Mexiku, rozšířit svou stávající továrnu nedaleko hlavního města a výrazně zvýšit výrobní kapacitu v zemi. S odvoláním na informované zdroje to uvedl ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Automobilka se k věci odmítla vyjádřit.

Výroba v automobilce Ford
8.2.2016 12:31   |  

Nový montážní komplex podle WSJ postaví druhá největší americká automobilka v San Luis Potosí v centrální části země. Výstavba má začít ještě letos, přičemž náklady na projekt přesáhnou miliardu dolarů (24,3 miliardy korun).

Ford kromě toho rozšíří továrnu nedaleko metropole Mexika. Počínaje rokem 2018 pak zvýší výrobní kapacitu v Mexiku o 500 tisíc vozidel ročně. Loni Ford v Mexiku vyrobil 433 tisíc aut.

Nové hybridní vozidlo

Chystané kroky automobilce poskytnou větší prostor k výrobě několika modelů, mezi nimiž by mělo být i zcela nové hybridní vozidlo. To firma zatím nepředstavila.

Továrny Fordu ve Spojených státech se díky této expanzi budou moci zaměřit na nákladní a sportovně-užitková auta, která jsou pro automobilku výnosnější, upozorňuje WSJ.

Umístění nového provozu


Čtěte také:

Ford to zkusí jako Ferrari. Zákazníky supersportu GT si bude vybírat

Ford zruší stovky administrativních míst v Evropě. Ušetří miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny Fotogalerie

Již více než pět milionů prodaných kusů Škoda Octavia dělá z tohoto vozu nejdůležitější model ve stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Po ovládnutí společnosti… více

Mobilní web