Fordu klesl zisk na 49 miliard, příznivým výsledkům v Evropě navzdory

Čistý zisk amerického výrobce automobilů Ford Motor se ve druhém čtvrtletí propadl o devět procent na necelé dvě miliardy dolarů (zhruba 49 miliard korun), a to navzdory příznivým výsledkům v Evropě. Ford se ve čtvrtletí potýkal se stagnací prodeje ve Spojených státech i s poklesem odbytu v Číně, napsala agentura AP.

Ford Edge
28.7.2016 14:02   |  

Hrubý zisk Fordu v Severní Americe klesl zhruba o pět procent na 2,7 miliardy dolarů. V Evropě se však hrubý zisk téměř ztrojnásobil na rekordních 467 milionů dolarů.

Celkový objem prodeje automobilky Ford zůstal v meziročním srovnání téměř beze změny na zhruba 1,7 milionu vozů. Celkové tržby společnosti nicméně stouply o šest procent na 39,5 miliardy dolarů.


Čtěte také: Automobilovému průmyslu stále vládnou rodinné dynastie


Zisk na akcii ve druhém čtvrtletí klesl na 49 centů z 54 centů před rokem. Bez zahrnutí jednorázových položek dosáhl 52 centů. Zaostal tak za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 60 centů.

Ford je druhou největší automobilkou ve Spojených státech za konkurentem General Motors. Ten minulý týden oznámil, že ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobil čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů, a to zejména díky dobrým výsledkům na domácím trhu. Poprvé za pět let vykázaly čtvrtletní zisk rovněž evropské aktivity General Motors.


Čtěte také:

Automobilka Ford více než zdvojnásobila zisk

Ford loni zvýšil zisk na šestinásobek, prodej v USA je na rekordu

Americká automobilka Ford postaví novou továrnu v Mexiku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web