Francouzský energetický koncern EDF hodlá propustit tisíce zaměstnanců

Francouzská energetická skupina EDF plánuje do roku 2018 zrušit ve Francii tisíce pracovních míst. Bližší podrobnosti ke svému plánu má firma zveřejnit příští týden, sdělil zástupce odborového svazu CFDT Vincent Rodet. Agentura AFP uvedla, že podnik má v úmyslu zrušit čtyři tisíce pracovních míst, čímž by se počet zaměstnanců snížil o 5,8 procenta.

Francouzská jaderná elektrárna Flamanville. Bloky 3 a 4 mají být dokončeny v roce 2016
15.1.2016 21:15   |  

Podle odborářů by propouštění nemělo být povinné, firma by pouze neměla najímat nové zaměstnance za ty, kteří odejdou do důchodu.

Rušení počtu pracovních míst je však dvojnásobné proti tomu, co firma nedávno oznámila. Mohlo by tak dělat nemalé starosti současné socialistické vládě. Míra nezaměstnanosti ve Francii činí 10,2 procenta a je blízko nejvyšší hodnoty za 18 let.

EDF je největším producentem elektrické energie ve Francii, vláda ve firmě drží podíl 84,5 procenta. EDF je největším provozovatelem jaderných elektráren na světě, celkem provozuje 73 reaktorů. Po celém světě má 38,5 milionu zákazníků a roční obrat činí téměř 73 miliard eur (dva biliony korun).


Čtěte také:

Další nákupy? Křetínského EPH krouží okolo elektrárny a tepláren v Polsku

EK nařídila francouzské EDF, aby vrátila státu 1,37 miliardy eur

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web