Fúze s General Motors je naše priorita, tvrdí šéf Fiat Chrysler | E15.cz

Fúze s General Motors je naše priorita, tvrdí šéf Fiat Chrysler

Fúze s General Motors je naše priorita, tvrdí šéf Fiat Chrysler
Šéf koncernu Chrysler Fiat Sergio Marchionne
• 
ZDROJ: CC-BY-3.0: Dgtmedia - Simone - Wikimedia Commons

ČTK

Ředitel italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne považuje spojení s americkým výrobcem aut General Motors (GM) za "vysokou prioritu". Taková dohoda by podle něj byla zároveň nejlepší strategickou volbou pro amerického konkurenta.

Správní rada GM na počátku tohoto roku odmítla nabídku na fúzi od FCA. To však Marchionnemu v námluvách většího konkurenta nezabránilo, protože Marchionne se snaží omezit počet hráčů v odvětví a podělit se o náklady na výrobu ekologičtějších a inteligentnějších aut.

„Jednání zůstává pro FCA vysokou prioritou,“ řekl Marchionne novinářům. K načasování nebo dalším krokům, které FCA zamýšlí, se nechtěl vyjadřovat. Řekl však, že fúze s GM by byla „nejlepší možnou strategickou alternativou pro nás i pro ně. General Motors zůstává ideálním partnerem pro nás a my představujeme ne snadno nahraditelnou alternativu pro ně,“ řekl.

Marchionne ale podle agentury Reuters odmítl říct, zda se FCA pokusí o nepřátelskou nabídku. Automobilka General Motors už několikrát uvedla, že dává přednost tomu, aby zůstala samostatnou firmou.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!